Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22015 miejsce

OKIP wpływa na wzrost innowacyjności

Proces innowacyjności dostępny dla wszystkich firm? Nastawienie na tworzenie innowacji i skupienie się na wsparciu koncepcyjnym w sferze naukowej oraz badawczo-rozwojowej to domena Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

 / Fot. Menu GroupInnowacje odgrywają współcześnie coraz większą rolę we wzroście gospodarczym. Menadżerowie i specjaliści z całego świata uważają, że w XXI wieku to ona jest najważniejsza. Szacuje się, że 2/3 wzrostu gospodarczego w krajach rozwiniętych jest wynikiem innowacyjności gospodarki. Dotrzymując kroku światu, Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw w istotnym stopniu zamierza przyczynić się do wzrostu innowacyjności gospodarki polskiej.

Bogdan Węgrzynek, Prezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw / Fot. Krzysztof M. RatschkaOgólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw skutecznie stymuluje działalność innowacyjną poprzez tworzenia sieci powiązań, promowanie intensywnych kontaktów, wymianę wiedzy i doświadczeń, poprzez skuteczne przyczynianie się do transferu technologii, współdzielenia zaplecza technicznego oraz rozpowszechniania informacji wśród przedsiębiorstw wchodzących w jego skład.

Innowacyjność wpływa zasadniczo na konkurencyjność gospodarki krajowej oraz jej pozycję na rynku międzynarodowym. Strategia konkurencyjności składająca się z jakości, szybkości reagowania na potrzeby klientów czy nawet kreowania nowych potrzeb będzie w najbliższym czasie warunkiem przetrwania firm, ich rozwoju i sukcesu gospodarczego.

 / Fot. arch. Menu GroupJednym z najważniejszych strategicznych obszarów Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw jest ułatwienie rozwoju badań i innowacyjnych projektów, bazujących na potrzebach i pomysłach zidentyfikowanych w ramach Klastra. Działania opierają się na własnościach intelektualnych i generują kolejne, z którymi OKIP postępuje w sposób profesjonalny.

Działalność Klastra ma na celu wypracowanie nowych i oryginalnych technologii oraz produktów. W obecnych czasach elementem decydującym o stałym rozwoju jest zdolność do generowania i adaptacji nowoczesnych technologii, wiedzy, nowych rozwiązań organizacyjnych i nowatorskich form zarządzania. W Ogólnopolskim Klastrze Innowacyjnych Przedsiębiorstw rozwój oparty jest na procesach innowacyjnych, a zmiany zachodzące w nim mają charakter jakościowy.

 / Fot. arch. Menu GroupOgólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw jest platformą współdziałania, zorientowaną na rozwój jego członków w oparciu o innowację. Firmy, ośrodki naukowe i badawcze dzięki współpracy w OKIP osiągną większy stopień innowacyjności, gdyż dyfuzja wiedzy i bliskie interakcje uczestników potęgują działania zmierzające do tworzenia innowacji i jednocześnie obniżają koszty wprowadzania w życie nowych pomysłów.

Innowacje to czynnik kluczowy rozwoju społeczno-gospodarczego i decydujący o międzynarodowej konkurencyjności gospodarki. Dzięki Ogólnopolskiemu Klastrowi Innowacyjnych Przedsiębiorstw Polska staje przed szansą na osiągnięcie poziomu innowacyjności na jakim nigdy do tej pory nie była i tym samym szansą na ogromny sukces we wzroście gospodarczym.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.