Facebook Google+ Twitter

OKIP zwiększa zasięg działalności

Nie ma wątpliwości co do tego, że Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw stawia na dynamiczny rozwój. W ostatnich dniach OKIP nawiązał współpracę w ramach międzynarodowego projektu ClusterCOOP.

 / Fot. arch. Menu GroupOgólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw nawiązał właśnie współpracę z KlastremCOOP – międzynarodowym projektem wspierającym efektywne współdziałanie klastrów w krajach Europy Środkowej. Jest to kolejny krok na drodze do promocji i rozwoju innowacyjnej gospodarki opartej na wielostronnej wymianie pomysłów.

 / Fot. arch. Menu GroupInicjatywa ClusterCOOP powstała w celu promowania idei klastringu w perspektywie zarówno regionalnej jak i międzynarodowej. Projekt koncentruje się na ułatwianiu przepływu informacji pomiędzy klastrami, a także zapewnieniu tworzenia wspólnej bazy wiedzy. Projekt ten to również przekrój działań, skierowanych na zwiększenie innowacyjności podmiotów, oraz gospodarek regionalnych i krajowych. Rozpoczęcie współpracy z organizacją o tak dużym zasięgu jest kolejnym już sukcesem OKIP i Prezesa Bogdana Węgrzynka.

Ze względu na oferowane dla Przedsiębiorców korzyści, Klaster prężnie rozwija się również na rodzimym terenie. W ostatnim czasie grono zrzeszonych firm zaczęło dynamicznie rozrastać się, powiększając swoje szeregi nie tylko o innowacyjne firmy z całej Polski, ale także stowarzyszenia, uczelnie i ośrodki naukowo-kadrowe. Wymiana wiedzy i technologii między podmiotami gospodarczymi, a jednostkami naukowymi jest bowiem w obecnych czasach nie do przecenienia.

 / Fot. arch. Menu GroupW myśl tej teorii jednym z nowych członków OKIP został Uniwersytet Rzeszowski wraz z Podkarpackim Parkiem Naukowo-Technologicznym – jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc rozwoju inwestycji, wykorzystującym potencjał miejscowych ośrodków akademickich i obecność nowoczesnych firm.

Tak dynamiczny wzrost i coraz większe zainteresowanie klastringiem wynika głównie z licznych korzyści dla przedsiębiorców, które stają się szczególnie istotne w czasach panującej na rynku silnej konkurencji. Połączenie doświadczeń i wymiana wiedzy umożliwiają firmom korzystanie z najlepszych rynkowych rozwiązań, ułatwiając tym samym ich dynamiczny rozwój.

 / Fot. arch. Menu GroupOgólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw tworzy zatem przedsiębiorstwom i instytucjom swoisty inkubator, dbając o przyjazne środowisko innowacyjnego rozwoju. Idąc w ślady państw zachodnich, Klaster w swoje działalności przekonuje, że konkurencja niekoniecznie musi oznaczać wzajemne zwalczanie się, a aktywna współpraca umożliwia przedsiębiorcom oferowanie lepszych usług i produktów, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów, czyniąc je tym samym liderami na rynku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.