Facebook Google+ Twitter

Okładka Time'a, która szokuje: matka karmiąca piersią 4-letniego syna

Zaskakująca okładka ukazuje 26-letnią kobietę karmiącą piersią 4-letniego synka. Okładka pisma wywołała masowe oburzenie w mediach. Zdjęcie jest zapowiedzią artykułu opisującego techniki wychowawcze, promowane przez kobietę ze zdjęcia.

TIME - logo / Fot. Creative Commons26-letnia mieszkanka Los Angeles - Jamie Lynne Grumet, matka dwójki dzieci, promuje karmienie piersią nie tylko w gazetach. Młoda Amerykanka prowadzi też bloga, gdzie umieszcza wiele zdjęć oraz swoich prywatnych opinii. Twierdzi, że karmienie piersią sprawia jej dzieciom wiele radości.

Kobieta sfotografowała się także podczas karmienia piersią w rezydencji Playboya, a swoją fotografię podpisała: "Czułam, że to najodpowiedniejsze miejsce na ziemi, żeby to zrobić" - informuje RMF24.pl.

Odważna Amerykanka wychowuje dwóch synów - pięcioletniego Samuela, który został adoptowany z Etipoii i Arama, który skończy za miesiąc 4 lata. Uważa, że karmienie piersią starszego chłopca pomaga mu w pokonaniu traumy, jaką przeżył zanim został adoptowany. Kobieta twierdzi, że takie naturalne karmienie pomaga zarówno jej, ale także dziecku i jest bardzo ważne po przeżyciach, jakie ma za sobą jej syn. Samuela kobieta "przystawia" do piersi średnio raz w miesiącu.

J. M. Grumet jest świadoma, że jej metody wychowawcze nie są zupełnie konwencjonalne, lecz w jej przekonaniu są jak najbardziej naturalne. Sama była karmiona piersią do 6. roku życia i wspomina ten okres jako coś wspaniałego. Jak twierdzi, jako dziecko była bardzo pewna siebie, właśnie dzięki tej więzi, jaką otrzymała podczas karmienia od matki. Dziecko ssące pierś jest zespolone z matką i ma poczucie obejmowania i przytulania ze swoją rodzicielką - uważa 26 latka, bo dokładnie takie uczucia pamięta z dzieciństwa, kiedy to jej matka karmiła ją do 6. roku - właśnie piersią. Matka J.M. Grumet nie ukrywała tego faktu przed światem, dlatego ona też nie zamierza tego robić.

Właśnie dlatego jej osoba wzbudza wiele kontrowersji wśród ludzi, 26 latka skarży się, że ma wielu wrogów i mnóstwo anonimowych telefonów, w których jest obrażana. Otrzymuje wiele telefonów z groźbami i oskarżeniami, że to co robi to molestowanie.

Jednak to nie zraża J.M. Grumet, która zamierza promować dalej tę metodę karmienia. Według kobiety, im więcej osób będzie o niej wiedziało, tym szybciej metoda zdobędzie akceptację społeczeństwa i być może coraz więcej matek zacznie z niej korzystać.

Technika wychowania jaką propaguje Amerykanka obejmuje także wspólne sypianie dzieci i rodziców oraz noszenie dziecka w chuście - przy ciele. Metody, które są przez nią promowane, po raz pierwszy opisał amerykański pediatra, Wiliam Sears w swoich książkach, które J.M. Grumet bardzo sobie chwali.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.