Facebook Google+ Twitter

"Okno Życia" gorsze od kosza na śmieci?

Dziś po raz kolejny Komitet Praw Dziecka przy Organizacji Narodów Zjednoczonych zarekomendował krajom wspólnoty europejskiej likwidację Okien Życia - tych okien które od 2005 roku w skali kraju uratowały ponad 50 istnień ludzkich.

Okono Życia przy ulicy Mościckiego 34 w Tarnowie / Fot. fot. Tomasz ŁakomaPrzyczyna tej decyzji jest poniekąd bardzo zaskakująca i pokrętna - ONZ twierdzi iż "dzieci powinny znać swoich rodziców". Zważywszy na to, że do takich okien zwykle trafiają dzieci niechciane przez swoje matki, ewentualnie rodziców, taki pomysł musi dziwić. Owszem zdarzają się sytuacje kiedy matki odbierają zostawione w Oknach Życia dzieci. Są jednak bardzo sporadyczne. Na przykład w Tarnowie dotychczas wydarzył się tylko jeden taki przypadek, gdy ruszona sumieniem matka poprosiła o oddanie swojego dziecka.

W całej Polsce funkcjonuje obecnie 50 takich miejsc, które ocaliły już niejedno życie - i spowodowały, że niejedno dziecko zamiast kończyć swoje krótkie życie na wysypisku śmieci lub zakopane gdzieś w lesie, znajdywało kochających je rodziców.

 / Fot. fot. Tomasz ŁakomaRekomendacja ONZ spowodowała, iż w naszym kraju zaistniało bardzo rzadkie zjawisko - otóż począwszy od Ruchu Palikota, a skończywszy na PiS-ie, wszystkie ugrupowania sejmowe zdecydowanie postulują, by rząd Donalda Tuska odrzucił
te wezwanie. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wyobraża sobie, by ta cenna inicjatywa mająca na celu ochronę życia ludzkiego została zniszczona decyzjami jakiegoś ONZ-etowskiego urzędnika, który chcąc zaistnieć wydaje decyzję, która w jego mniemaniu pozwoli mu wypłynąć na szerokie wody urzędniczego bytu.

Należy się jednak zastanowić nad pewnymi rozwiązaniami prawnymi, które pozwolą działać tym miejscom w majestacje prawa - nie tylko polskiego. Myślę iż polskie społeczeństwo może biedne i bez większych perspektyw posiada to, co niejeden naród "bogatej" Europy dawno zatracił - miłość i szacunek do słabszych.

Nie pozwólmy tego zatracić - pamiętajmy że w każdym z tych ponad 50 okien życia na polskiej ziemi bije serce miłości - do tych najsłabszych istot.

W sytuacji kiedy nawet najdrobniejszy spór na polskiej scenie politycznej jest przyczyną waśni, wykorzystajmy okazję gdy wszyscy politycy mówią jednym głosem i sprzeciwmy się tej "morderczej" rekomendacji.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Co to znaczy, że"ONZ rekomenduje"?
Czy to inicjatywa urzędnicza, jak chce autor, czy wynika z decyzji określonych rządów?
ACTA były wynikiem polskiej prezydencji, więc może tym razem to również jest wynikiem polskim działań na arenie międzynarodowej?
Ekologistyczne maniery są niepojęte dla przeciętnego umysłu, ale późniejsze skutki materialne, choć dotkliwe społecznie, stwarzają niezłe perspektywy dla określonych grup ... Czyż nie ma to związku z coraz głębszymi teoriami o zagrożeniu homofobią? Czyż dzieci z "okien" trafiają do par homoseksualnych?
Poprawność polityczna wyraźnie wskazuje na niestosowność okien! Poza tym, nie są to okna urzędnicze i rządowe! Kontrola państwa nie jest pełna!
Tak, tak, nie tylko komunizm nie lubi innego spojrzenia na rzeczywistość. Wystarczy wejść na drzewo, lub wydrukować coś w GW i ... sprawa załatwiona.
Tak więc prędzej czy później okna zostaną zabite dechami!
Razem z autorem bardzo ubolewam nad kierunkiem przemian, bo uważam, że nie dotyczy to tylko "okien".
"Wizja" Orwella nabiera rumieńców (http://www.youtube.com/watch?v=9aHAiVC2YiI ).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ma Pan rację. Pisałam o tym tutaj Urodzić i oddać incognito. SZkoda, że ONZ tego nie czytało.;(
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę Państwa- jeśli komuś nie spodobało się to co piszę niech ma odwagę i powie to na oficjalnym forum, a nie w prywatnych e-mailach. Piszę to co myślę :), a życie ludzkie nie jest towarem !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.