Facebook Google+ Twitter

"Okno Życia" w Ostrowcu Świętokrzyskim

Od dziesięciu dni w Ostrowcu Świętokrzyskim działa "Okno Życia". Jest trzecim - po Kielcach i Sandomierzu - miejscem w województwie świętokrzyskim, a 61. w Polsce, gdzie można zostawić bez konsekwencji niechciane dziecko.

'Okno Życia' w Ostrowcu Świętokrzyskim mieści się w miejscowym hospicjum im. Jana Pawła II. / Fot. Krzysztof KrzakOstrowieckie "Okno Życia" zostało otwarte w minioną niedzielę (4 czerwca 2017 r.) na zakończenie Marszu dla Życia i Rodziny, który w tym roku swój finał miał przy siedzibie Domu Ulgi w Cierpieniu imienia Jana Pawła II, którym kieruje ksiądz Paweł Anioł. W rozmowie z mediami przyznał on, iż inspiracją do otworzenia Okna Życia przy ostrowieckim hospicjum był film Doroty Kędzierzawskiej "Nic". Fundatorem ostrowieckiego "okna" jest osoba prywatna, poważnie chory trzydziestolatek "po przejściach".

Okno znajduje się we frontowej ścianie budynku przy ulicy Focha, obok wejścia. Wcześniej został przeprowadzony remont 'Okno Życia' w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzakściany, wymieniono parapet. Przygotowywane zostało także specjalne łóżeczko, w którym można pozostawić dziecko. W oknie zamontowany został ponadto specjalny czujnik, który będzie się uruchamiał w momencie otwarcia go. Obowiązkiem personelu hospicjum jest natychmiastowa reakcja i zabezpieczenie takiego pozostawionego dziecka. Następnie wzywane będzie (mieszczące się w tym samym budynku) pogotowie, wykonywana będzie obdukcja, a potem dalsze badania już w szpitalu.

W prowadzonym przez księdza Pawła Anioła hospicjum przy ulicy Focha w Ostrowcu Świętokrzyskim działa również poradnia psychologiczna, pomagająca kobietom w kryzysowych sytuacjach. Być może wizyta w niej spowoduje odstąpienie przez rodziców w trudnej sytuacji od decyzji pozostawienia dziecka w "Oknie Życia".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

świetnie. Kiedyś napisałam o tym tutaj , niczym jaskółka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.