Facebook Google+ Twitter

Okno Życia w Poznaniu, Tarnowie i Nowym Sączu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-03 10:48

W Poznaniu, Tarnowie i Nowym Sączu powstaną kolejne "Okna życia". To miejsca, w którym matka może anonimowo zostawić nowo narodzone dziecko nie narażając go na niebezpieczeństwo.

Pierwsze Okno życia powstało przed niespełna trzema laty w Krakowie, z inicjatywy kardynała Stanisława Dziwisza. Wczoraj pozostawiono w nim kolejne, dziesiąte już dziecko. Kilkudniowa dziewczynka została odwieziona do Kliniki Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

6 grudnia ubiegłego roku "Okno Życia" otwarto - z inicjatywy arcybiskupa Kazimierza Nycza - w Warszawie. Znajduje się ono w budynku Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ulicy Hożej 53. Dwa tygodnie po otwarciu warszawskiego okna, w sobotę 20 grudnia, siostry Rodziny Maryi znalazły w nim pierwsze dziecko.

Kolejne "Okno Życia" otwarto 28 grudnia w Częstochowie. Znajduje się ono przy Domu Małych Dzieci im. bł. Edmunda Bojanowskiego, prowadzonym przez Siostry Służebniczki przy ul. św. Kazimierza 1.

Pozostawione w Oknach Życia nowo narodzone dzieci szybko trafiają do adopcji. Dziewiątka niemowląt - czterech chłopców i pięć dziewczynek - pozostawionych dotąd w Krakowie, ma już nowe rodziny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.