Facebook Google+ Twitter

"OKO" Ewy Elżbiety Nowakowskiej

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich w Krakowie w ramach cyklu "Spotkania Literackie" zaprasza na wieczór autorski Ewy Elżbiety Nowakowskiej z okazji wydania tomu poetyckiego "Oko"

 / Fot. okładkaTomik poetycki "OKO" (Wydawnictwo Literackie) zawiera krótkie wiersze, które w sposób klarowny, naturalny, „obiektywny” przekazują obraz świata.

Obrazy precyzyjnie uformowane poprzez wyobraźnię poetki stanowiącą grę skojarzeń.
Układ tekstów pozwala śledzić przechodzenie jednego tematu w drugi, utwory dopełniają się i wzajemnie objaśniają. Widać w tych wierszach także uwrażliwienie na tradycję, sztukę. Szczególne znaczenie maja delikatne erotyki, liryzm, nastrój, a także teksty inspirowane wschodnimi technikami medytacji.

Sama autorka tak mówi o swojej twórczości: "Wiersz oznacza, że kierujemy na coś, na kogoś mały reflektor, punktowe światełko, wydobywamy go z ciemności. Ale bywa wręcz przeciwnie – wiersz to skierowanie na kogoś lub na coś wiązki mroku. Żeby czytelnik zaczął szukać. I niekoniecznie, żeby znalazł. Lepiej, żeby wymyślił sposób, jak oświetlić to, co wiersz próbuje przed nim ukryć." (na podstawie www.wydawnictwoliterackie.pl)

Rozmowę o książce prowadzić będą:
Ewa lipska i Wojciech Ligęza

2 grudnia 2010 r. (czwartek), godz.18.00
Salon Literacki SPP, ul. Kanonicza 7, I p.
www.sppkrakow.pl


Materiał prasowy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.