Facebook Google+ Twitter

"Oko" Mun widzi więcej niż ci się wydaje...

Historia młodej dziewczyny, która po operacji otrzymuje dar, dzięki któremu widzi zmarłych. Dar ten jest wynikiem klątwy, ciążącej na dawczyni rogówki.

Materiały dystrybutora / Fot. PlakatMłoda i zdolna skrzypaczka o imieniu Mun w wieku dwóch lat straciła wzrok. Po 18 latach w końcu otrzymuje szansę powrotu do normalnego życia. Dziewczyna poddała się operacji przeszczepu rogówki. Po zabiegu z Mun zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Skrzypaczka ma wizje - pozwólcie, że tak to określę z braku lepszego słowa - dzięki którym widzi zmarłych, a także tajemnicze cienie, który zabierają ich ze sobą w zaświaty.

W dalszej części filmu dowiadujemy się, że ciąży na niej klątwa, która wcześniej ciążyła na dawczyni rogówek. Ling - bo tak właśnie nazywała się dawczyni - widziała również rzeczy, których normalni ludzie nie widzą. Przez to była prześladowana w wiosce, dziewczyna nie wytrzymała noszonego przez siebie ciężaru i popełniła samobójstwo.

"Oko" szybko stało się przebojem filmowym na skalę światową, wszystko dzięki nowatorskiemu podejściu reżyserów do koncepcji filmów grozy - w ich filmach nie zobaczymy upiorów - oraz świetnej oprawie wizualnej. "The Eye" jest filmem opartym na prawdziwej historii o której bracia Oxide i Danny Pang - azjatyccy mistrzowie horroru, reżyserowie filmu- przeczytali w gazecie.

Film ten podobnie do większości innych horrorów jest schematyczny. Niewinna dziewczyna musi zmierzyć się z ciężarem, na który nie była przygotowana, ciężarem tym jest strach, który towarzyszy jej w ciągu 99 minutowej produkcji. Następnie zaczyna wszystko rozumieć, wie już dlaczego ma ten "dar". Oczywiście w końcu wszystko się kończy...

"Oko" może nie porażą nas wartką akcją, mnóstwem krwi, do których jesteśmy przyzwyczajeni w filmach grozy, ale film ten ma w sobie to coś, co przyciągnie każdego maniaka filmów grozy.

Film do recenzji udostępnił serwis iplex.pl. Zobacz zwiastun.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.