Facebook Google+ Twitter

Okradziono ojca Rydzyka. Z konta zniknęło pół miliona złotych

Konto Radia Maryja i ojca Tadeusza Rydzyka zostało "uszczuplone" o pół miliona złotych. Wszystko odbyło się bez wiedzy ojca dyrektora. Sprawą zajęła się prokuratura.

 / Fot. Jacek 767 / Creative Commons 3.0Telefon do banku BGŻ w Warszawie. Mężczyzna podaje się za pełnomocnika ojca Tadeusza Rydzyka, podaje hasło dostępu, a następnie sprawia, że pół miliona złotych znika z konta. Zostają zakupione akcje jednej ze spółek giełdowych, a następnie, tego samego dnia, ta sama osoba ogłasza chęć ich sprzedaży. Ta operacja umożliwiła wypranie pieniędzy.

Reakcja służb finansowych była szybka. Generalny Inspektor Informacji Finansowej zablokował konto, na które przelano skradzione pół miliona złotych. Kradzież została zgłoszona do prokuratury. Podobne zawiadomienia złożyła Komisja Nadzoru Finansowego, bank oraz poszkodowany, ojciec Tadeusz Rydzyk.

"Potwierdzam, że prokuratura okręgowa w Warszawie od wczoraj prowadzi śledztwo w sprawie wypłaty środków z konta Radia Maryja" - komentuje sprawę prokurator Dariusz Ślepokura.

Prokuratura stwierdza, że złodziejami mogą być najbliżsi współpracownicy ojca Rydzyka. Wyjaśniałoby to, skąd osoba, która wykonała telefon do banku, znała hasło dostępu oraz kwotę, jaka znajdowała się na rachunku.

Skradzione środki zostały zablokowane, przez co przestępcy nie zdążyli ich użyć. Ojciec Rydzyk uzyska dostęp do swoich pieniędzy dopiero po zakończeniu postępowania prokuratorskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Zawiść pewnych osób jest straszna. Jak ktoś zazdrości radiu pieniędzy to niech założy własną rozgłośnie i zarabia a nie wypisuje teksty typu "nie zbiednieje". A najśmieszniejsze, że pisze to osoba która w swoim profilu ma napisane: "Mam poczucie sprawiedliwości". Sprawiedliwie jak komuś ukradną a mnie nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zbiednieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oszuści są wszędzie.Błogosławiona i pożądana jest instytucja, która w dobie ogromnego kryzysu (który podobno jest w Polsce) jest w stanie lekką ręką stracić (na kilka miesięcy) pól miliona złotych i PRZETRWAĆ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie stracił bo i nie miał. To są pieniądze nie Rydzyka personalnie tylko radia. A usiłowanie by było wtedy, gdyby w banku zorientowali się, że coś jest nie tak i zablokowali operacje. Samo okreśenie Rydzyka prostackie, ale czego innego się można po panu spodziewać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.