Facebook Google+ Twitter

Okrągły finał. Orkiestra Owsiaka zagra już po raz XX!

W najbliższą niedzielę, 8 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 20. Organizacja Jurka Owsiaka w tym roku będzie grała dla matek z cukrzycą, będących w ciąży oraz na rzecz zakupu najnowszego sprzętu medycznego.

20 lat minęłoJurek Owsiak podczas konferencji prasowej. / Fot. Mateusz Max Maksiak
Trudno uwierzyć w ewenement Jurka Owsiaka i jego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku w drugą niedzielę stycznia w całej Polsce możemy zobaczyć wolontariuszy z puszkami oraz charakterystycznym serduszkiem, które tego dnia posiada chyba każdy nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. I nie było by w tym nic niezwykłego - w kraju funkcjonuje wiele organizacji tego typu - gdyby nie fakt z jakim rozmachem działa Orkiestra w ten jeden dzień oraz jak chętnie pomagamy ludziom.

Wystarczy popatrzeć na liczby:

W Polsce żyje około: 38 200 037 ludzi (dane na 2011 r.)
XIX Finał WOŚP-u przyniósł: 47 248 415,05 złotych zysku
Liczba wolontariuszy: ponad 120 tys. osób.
Cel: pomoc dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi
Osoby: Jurek Owsiak, człowiek który poruszył serca całego narodu, mobilizując każdego do wrzucenia symbolicznej złotówki.

A skoro liczby nie kłamią, w tym roku, na 20. urodzinach Orkiestry, powinniśmy miećCzy w tym roku padnie kolejny rekord? Pozostaje nam patrzeć z nadzieją i śledzić kolejne doniesienia. / Fot. Mateusz Max Maksiak kolejny rekord. Tym bardziej, że na allegro pojawiają się już pierwsi faworyci - perełki. Dużą popularnością cieszy się Rajdowe porsche cayenne Adama Małysza, którego licytacja trwać będzie jeszcze 24 dni. Po raz pierwszy wystawiony został Amerykański Chopper przygotowany przez Paula Jr. z Paul Jr. Designs oraz jak zawsze specjalny numer GG.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Mam już dość tekstów, że to na co zbiera WOŚP powinno dać ministerstwo zdrowia ect. Oczywiście, że powinno, tylko nie daje. Czy to znaczy, że mamy nie pomagać? Czy gdy ktoś będzie w krzakach gwałcił kobietę lub podrzynał komuś gardło wywoła u nas tylko reakcje "tu powinna czuwać policja" i nie podejmiemy najmniejszych działań?

Komentarz został ukrytyrozwiń
zaolziok
 • zaolziok
 • 07.01.2012 20:14

orkiestra miala zagrac pierwszy raz na zaolziu niestety nie zagra.pojawily sie jakies przeszkody.mamy nadzieje ze w przyszlym roku doczekamy sie.pozdrawiam wszystkich fanow orkiestry i wszystkich organizatorow.podziwiamy was

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 07.01.2012 19:29

Muzyka , radość , wspólnota młodych to jest cenne . Będzie się działo !!!! Czy ktoś skrzyknął cały świat do gry w takiej Orkiestrze ? GRAMY Z POMPĄ -

Komentarz został ukrytyrozwiń
merlin
 • merlin
 • 07.01.2012 18:57

gdyby rząd bardziej zadbał o stan resortu zdrowia nie trzeba by było żebrać od ludzi,którzy sami maja mało i jeszcze dziela sie tym

Komentarz został ukrytyrozwiń
janwyc
 • janwyc
 • 07.01.2012 17:56

gdyby wszyscy pracujący zadeklarowali wpłate 5 zł co miesiąc ze swojej wypłaty na konto ,nasze dzieci, to owsiak byłby niepotrzebny ,a co miesiąc wpłwałoby 50.000.000 zł bez łaski u boku

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 07.01.2012 15:25

To już zaczyna być nudne! Ta jazda beż trzymanki .

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
 • erk
 • 07.01.2012 14:12

A co na to ksiądz proboszcz?

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 06.01.2012 21:09

Grupa aktywistów z innych stron tu nie zagląda bo jedynie słuszna partia i Rydzyk są uczuleni na Owsiaka. SMUTNE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będzie super!

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
 • elaszychlinska
 • 06.01.2012 17:12

Dostała pod choinkę szalik [ 1992r ] i od tamtej pory przyklejam serduszka z " Orkiestry ".Przechowuję go jak relikwie i wyciągam raz w roku aby uroczyście przykleić serduszko. W niedzielę pójdę do centrum i poproszę o wpisanie daty ! Serduszka są takie same , tylko w jednym roku było takie "papierowe "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.