Facebook Google+ Twitter

Okrucieństwo algorytmu Facebooka. Serwis przeprosił blogera za zdjęcie jego zmarłej córki w podsumowaniu roku

W ostatnich tygodniach Facebook zachęca do udostępniania przygotowanych automatycznie przez serwis podsumowań roku. Składają się one z najpopularniejszych zdjęć. Jeden z użytkowników zobaczył w takim podsumowaniu fotografię tragicznie zmarłej córki.

https://flic.kr/p/6rk2Qf / Fot. Franco Bouly/CC BY-ND 2.0Podsumowanie roku tworzone jest automatycznie przy użyciu specjalnego algorytmu. Dobiera on najpopularniejsze wpisy i tworzy z nich historię. Przegląd nie jest zamieszczany publicznie, ale użytkownik jest wielokrotnie zachęcany przez serwis do podzielenia się nim na swojej osi czasu. W założeniuma prezentować najpiękniejsze momenty minionego roku.

Eric Meyer, projektant stron internetowych zamieścił na swoim blogu wpis, który zbulwersował opinię publiczną. Tekst nosi tytuł "Przypadkowe okrucieństwo algorytmu" i opisuje sytuację, gdy na osi czasu Meyera pojawiła się zachęta do opublikowania podsumowania ze zdjęciem jego zmarłej tragicznie, sześcioletniej córki.

Zobacz także: Zobacz najpiękniejsze fotografie Ziemi z NASA Earth Observatory (zdjęcia)


Na wpis zareagował menadżer produktu z Facebooka odpowiedzialny za podsumowania. Przeprosił on Erica Meyera. "[Przegląd] był wspaniały dla wielu ludzi, ale zdecydowanie w tym przypadku przyniósł smutek zamiast radości" - napisał Jonathan Gheller cytowany przez Washington Post. Obiecał też, że zespół odpowiadający za aplikację będzie starał się stworzyć mechanizm, który pozwoli uniknąć w przyszłości podobnej sytuacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.