Facebook Google+ Twitter

Okrutne zabójstwo, czy obrona konieczna?

23 maja podczas imprezy zorganizowanej przez nastolatków w Chojnowie niedaleko Legnicy od dwóch ran zadanych nożem zginął mężczyzna w młodym wieku. Policja i prokuratura badają okoliczności zajścia i nowe poszlaki w tej sprawie.

Pięciu młodych maturzystów chcąc uczcić zdanie egzaminu dojrzałości zorganizowało grilla na chojnowskich działkach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby podczas spotkania nie doszło do incydentu, w którym zginął młody mężczyzna. Jak do tego doszło?

Z ustaleń policji wynika, że w zabawie maturzystom przeszkodziła grupa pijanych mężczyzn, którzy chcieli wymusić od nich alkohol. Napastnicy byli niezwykle agresywni. Trzech z nich zabrało alkohol, jedzenie oraz telefon komórkowy jednego z pokrzywdzonych, po czym zbiegło z miejsca zdarzenia.

Jednak jeden z napastników Robert R. odurzony alkoholem rzucił się na Kamila K., który miał w ręku nóż przeznaczony pierwotnie do pokrojenia jedzenia. W wyniku bójki zaatakowany chłopak zadał Robertowi R. dwa ciosy, jak się niebawem okazało śmiertelne. Rober R. zdołał jeszcze zbiec z miejsca zdarzenia, jednak zmarł w skutek wykrwawienia.

Komisariat Policji w Chojnowie oraz Prokuratura Rejonowa w Złotoryi bada sprawę.”Zaistniała sytuacja budzi wiele kontrowersji i niedomówień” - mówi jeden z policjantów KP Chojnów. Od kilku dni pojawiają się także odzewy na legnickim internetowym forum dyskusyjnym, gdzie można przeczytać poważne groźby ze story kolegów zmarłego Roberta skierowane w stronę chłopaka, który ugodził go nożem.

Nadal nie ustalono, czy Kamil K. przekroczył granice obrony koniecznej, czy wręcz przeciwnie uratował życie swoje i swoich kolegów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W opisanym przypadku zabójstwo nie nosi znamion okrucieństwa, nie wiadomo również czy była to obrona konieczna? Może w czasie szamotaniny napastnik natrafił na ostrze noża. W tej chwili ci co grożą tez powinni być ukarani.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.