Facebook Google+ Twitter

Okupacja polskiego liceum w Atenach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-08 19:58

Ministerstwo Edukacji Narodowej otrzymało pismo z żądaniami od kilkudziesięciu uczniów i rodziców okupujących polskie liceum w Atenach. Okupacja szkoły działającej przy polskiej ambasadzie rozpoczęła się dziś nad ranem.

Wiceminister edukacji Krzysztof Stanowski powiedział, że głównym postulatem protestujących jest przywrócenie rekrutacji do pierwszej klasy liceum. Żądają również gwarancji, że ministerstwo nie zamknie ich szkoły.

Krzysztof Stanowski powiedział, że Ministerstwo postanowiło wstrzymać rekrutację do liceum ze względu na słabe wyniki uczniów tej szkoły na maturze. Osobom, które chciały podjąć naukę w polskiej szkole średniej zaproponowano naukę korespondencyjną przez internet. Zdaniem MEN'u ten system pozwoli uczniom lepiej zapoznać się z materiałem potrzebnym do zdania egzaminu dojrzałości. Te działania mają też odciążyć budżet ministerstwa.

W polskiej szkole w Atenach jest około 1,5 tysiąca uczniów. Połowa z nich uczy się w niej w systemie ramowym, czyli mają zajęcia codziennie. Większość z nich to dzieci z klas podstawowych. Na naukę w polskim liceum co roku decyduje się kilkudziesięciu uczniów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.