Facebook Google+ Twitter

Oława bez mostu dla samochodów, piesi tylko gęsiego!

Od soboty, przez najbliższe dwa tygodnie, jedyny w Oławie most na Odrze, będzie zamknięty dla kierowców. Oznacza to, spore utrudnienia, nie tylko dla mieszkańców Oławy.

Most w Oławie, zostanie całkowicie zamknięty dla samochodów. / Fot. Jarosław JakubczakPrzypomnijmy- we wrześniu, kierowca TIR-a wpadł w poślizg i uderzył w przęsło mostu link do materiału . W skutek zdarzenia, ważny element konstrukcyjny przeprawy uległ uszkodzeniu. Most zamknięto całkowicie dla ruchu. Po wykonaniu ekspertyz, dopuszczono ruch wahadłowy dla pojazdów do 2 ton. Kierowcy cięższych samochodów, musieli korzystać z długich objazdów. Najbliższa przeprawa przez Odrę, znajduje się dopiero we Wrocławiu lub w Brzegu w województwie opolskim. W październiku, wykonano doraźną naprawę uszkodzonego elementu, polegającą na jego wzmocnieniu stalowymi klamrami. Dzięki temu, bezpieczna nośność mostu zwiększyła się do 5 ton. Teraz, przyszła pora na wymianę uszkodzonego przęsła. Zajmie się tym, przedsiębiorstwo remontowe Filar z Wrocławia. Koszt naprawy wyniesie 538 845 zł.

W związku z tym, ruch samochodowy zostanie całkowicie zamknięty. Ograniczony zostanie też ruch pieszych. Nie będą oni mogli wchodzić na most, w dużych, zwartych grupach. Utrudnienia rozpoczną się od soboty 6 grudnia od godziny 10. Zakończenie remontu, zaplanowano na 20 grudnia. Ruch samochodowy, zostanie wznowiony w poniedziałek, 22 grudnia. Po remoncie, mostem będą mogły przemierzać pojazdy, o dopuszczalnej masie całkowitej do 30 ton.

Zamkniecie mostu, to spora dezorganizacja życia miasta i okolic. Pracownicy oławskich zakładów pracy, którzy licznie dojeżdżają od strony Jelcza Laskowic i okolicznych wiosek, nie wyobrażają sobie, żeby co dzień nadkładać kilkadziesiąt kilometrów. Sporo osób, postarało się o urlopy w tym czasie. Nie wszyscy bowiem, są w tak komfortowej sytuacji, jak Tomek ze Starego Górnika, który pracuje w Oławie i co dzień musi przemierzać most na Odrze. Posiada on, dwa samochody- jeden zaparkuje przed mostem, przeprawę przejdzie pieszo i wsiądzie do drugiego samochodu, który będzie czekał na niego za mostem. Władze Oławy, przygotowały na ten cel specjalny parking. Tomek, do pracy będzie wstawał kilka minut wcześniej, bowiem wątpliwej przyjemności porannego skrobania zamarzniętych szyb, będzie musiał doświadczyć niestety aż dwa razy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.