Facebook Google+ Twitter

Oława zainwestowała w doświadczenie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-28 13:19

26 listopada w Oławie odbyła się konferencja w ramach projektu "Zainwestuj w doświadczenie: promocja efektywnego zarządzania wiekiem" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

 / Fot. Katarzyna SikoraKonferencja w ramach projektu "Zainwestuj w doświadczenie: promocja efektywnego zarządzania wiekiem" odbyła się 26 listopada w Urzędzie Miast Oława w Sali Rycerskiej.
Uczestniczki i uczestnicy konferencji zostali zapoznani z: podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi zarządzania wiekiem na świecie i w Polsce. Referent – Wiktor Pietrzak – zaprezentował również analizę sytuacji zarządzania wiekiem w naszym kraju, a następie przedstawił dobre praktyki w tym temacie na przykładzie dolnośląskich firm, które wzięło udział w projekcie „Zainwestuj w doświadczenie”. Dodatkowo omówił sprawdzone narzędzia HR, które pozwalają firmom na efektywne i innowacyjne rozwiązania kadrowe.

Marta Dymek przedłożyła gościom referat o tym, jak wspierane są osoby po 45 roku życia w Niemczech na przykładach firm wdrażające strategie zarządzania wiekiem. Referentka omówiła zarówno rozwiązania długofalowe, jak i formy wsparcia i aktywizacji osób wykluczonych z rynku pracy ze względu na wiek.

Doktor Uniwersytetu Wrocławskiego, Tomasz Piekot, scharakteryzował problematykę dyskryminacji osób starszych w kontekście kultury polskiej i zjawisk socjologicznych. Zaangażował uczestniczki i uczestników konferencji w dyskusję na temat form przeciwdziałania wykluczeniu ze względu na wiek w kontekście komunikacji społecznej oraz na rynku pracy. Referat W poszukiwaniu utraconego szacunku wzbudził żywe emocje i sprowokował do ciekawych dyskusji.

Projekt „Zainwestuj w doświadczenie: promocja efektywnego zarządzania wiekiem” jest
współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
http://www.inwestujew45plus.cba.pl/

Łukasz Wołodzko
infotuba.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.