Facebook Google+ Twitter

Olbrychski rezygnuje z występu w Rosji. Kurski: Przejrzał na oczy

Po aneksji Krymu Daniel Olbrychski zrezygnował z roli w spektaklu "Porwanie Europy". Napisał list do reżysera, w którym wyjaśnił, że z powodu polityki Putina nie może zagrać w Moskwie. Jacek Kurski stwierdził, że aktor "przejrzał na oczy".

 / Fot. By Piotr Drabik (Flickr : f58900328) [CC-BY-2.0], via Wikimedia Commons"Piękny język Puszkina, Tołstoja, Czechowa i moich przyjaciół Okudżawy i Wysockiego, (...) zaczyna się w chwili obecnej kojarzyć z agresywną wojenną retoryką Pana Putina" - napisał w liście do reżysera spektaklu "Porwanie Europy" Eugeniusza Ławreńczuka Daniel Olbrychski. Aktor stwierdził, że po aneksji Krymu jego przyjazd do Moskwy jest niemożliwy i wycofał się z zagrania w spektaklu

Jacek Kurski skwitował to dosadnie i stwierdził, że Olbrychski wreszcie przejrzał na oczy, bo do tej pory "odgrywał rolę pożytecznego frajera". Polityk docenia ten gest, ale uważa, że przyszedł on za późno - pisze tvn24.

Inaczej sądzi Michał Kamiński, który uważa, że Olbrychski po raz kolejny udowodnił, że jest wybitnym artystą. Polityk stwierdził, że swoimi działaniami Putin zabiera Polakom sympatię do Rosji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Aktor wyjaśnił: "granie dziś w Moskwie to jak granie w Berlinie w 1938 r. po aneksji Czechosłowacji". http://wiadomosci.wp.pl/kat,137674,title,To-Solzenicyn-mowil-ze-imperializm-jest-kamieniem-u-nogi-Rosji,wid,16494183,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ RK, JK

Kiedyś w pewnych kręgach było niezwykle modne twierdzenie, że wszystkiemu są winni Żydzi (ale za to Żydówki są ładne, a przy tym zawsze rozpustne;). Obecnie zdaje się stosuje się to do Rosjan (nie wiem jak do Rosjanek).

Cieszy mnie, że tak się dobrze obaj panowie bawicie z powodu mojego komentarza, ale są tacy, którzy potraktowali go poważnie. Nomina sunt odiosa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pochwalno -poddańcze komentarze dla Putina nie są odmiennym zdaniem, lecz zdradą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska nie była okupowana przez 50 lat przez sowietów. Czy może polityka Rosyjska zmieniła się od tamtych czasów . tylko dlaczego bezprawnie anektowali obszar obcego państwa - Gruzja , Ukraina ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Małkowski proszę powiedzieć gdzie ma pan odmienne zdanie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Robert Kamiński,
Dawno, dawno temu obiło mi się o uszy, że różnica między człowiekiem głupim a mądrym polega na tym, że mądry wie co mówi, a głupi mówi co wie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wasiluk wnioskuje, że polityka energetyczna prowadzona przez Putina jest to, z czym Pan się zgadza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznaje, że przewrotnie użyłem słowa "wielu dziennikarzy obywatelskich".
Jednak tam gdzie kształtowana jest opinia publiczna kręcą się ( jak to dziś ładnie nazywamy) lobbyści .
ABW - proszę nie żartować. Kontrwywiad zajmuje się ważniejszymi sprawami .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wykazuje Pan ignorancje.
W Polsce stacjonowała 200 tysięczna armia Północnej Grupy Wojsk. Pod Oławą wybudowany zostało centrum dowodzenia dla tych wojsk , na wypadek wybuchu bomby jądrowej . Wybudowany zespół schronów przeciwatomowych pozostaje ciągle obiektem pod ścisłą ochroną.
Trzeba nie mieć świadomości aby sądzić, że Rosjanie nie posiadali dla ochrony swoich interesów osobowych źródeł informacji.
Ze źródeł IPN możemy dowiedzieć się , że w Polsce było ok 30 tyś konfidentów współpracujących z sowieckim wywiadem. Można też sięgnąć do lat 40-50 gdzie na terenie Polski ulokowane zostało 40 % całego NKWD. Rosjanie posiadali i posiadają rozbudowaną agenturę wpływu.

Czy wie Pan kiedy i gdzie Rosjanie przekazali akta swojej agentury stronie polskiej , celem lustracji ?

Byłby to kompletny nonsens.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"wielu dziennikarzy obywatelskich. A może jest to jak ujawniła prasa, działalność sponsorowana przez ambasadę Rosyjską" Szkoda czasu na polemikę z kimś, kto ma takie "argumenty". Można tylko nabawić się wrzodów żołądka, za które nikt nic nie zwróci. Jedno zdanie: Ma pan dowody to proszę do ABW, a jeśli nie to lepiej byłoby nie powtarzać za głupszymi od siebie, dla których posiadanie odmiennego zdania niż oni na politykę Putina równa się zdradzie ducha świętego dla nich Józefa od Nieznanych Sprawców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.