Ole Einar Bjoerndalen zwyciężył w sprincie w Hochhfilzen

Ole Einar Bjoerndalen
W piątkowym sprincie na dystansie dziesięciu kilometrów najlepszy okazał się Ole Einar Bjoerndalen, odnosząc swoje dziewięćdziesiąte zwycięstwo w biathlonowym Pucharze Świata. Tomasz Sikora ukończył rywalizację dopiero na 72. miejscu.

Podczas rozegranych w piątek kolejnych zawodów Pucharu Świata w Biathlonie, biegu sprinterskiego na 10 km zwyciężył Bjoerndalen, jednak jego zwycięstwo nie było tak spektakularne, jak nas do tego przyzwyczaił. Nie miał dobrze posmarowanych nart i przy nieustannie padającym śniegu nie był zbyt szybki podczas biegu. Jednak straty zdołał nadrobić na strzelnicy, oddając bezbłędne strzały.

Tomek Sikora oddał aż trzy niecelne strzały i karne rundy sprawiły, że nie zmieścił się nawet w czołowej sześćdziesiątce, ostatecznie zajmując 72. miejsce. Oprócz Sikory w sprincie wystąpili trzej Polacy, jednak zajęli oni dalsze pozycje: Łukasz Szczurek zajął 89. miejsce. Mirosław Kobus sklasyfikowany został na 98. pozycji. Łukasz Witek, był 104.

W sobotę w Hochhfilzen rozegrane zostaną biegi na dochodzenie, natomiast w niedzielę sztafety.

Źródło: sportowefakty.pl