Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19891 miejsce

"Oleanna" Davida Mameta w warszawskim Teatrze Studio

Ostatniego dnia lutego Teatr Studio proponuje teatromanom kolejną w tym sezonie premierę. Tym razem będzie to "Oleanna" Davida Mameta w reżyserii Krzysztofa Stelmaszyka.

Natalia Rybicka i Krzysztof Stelmaszyk grają główne role w Oleannie. / Fot. materiał Teatru Studio w Warszawie"Oleanna" będzie też drugą sztuką tego znakomitego amerykańskiego scenarzysty (m.in. do filmów "Listonosz zawsze dzwoni dwa razy", "Ronin" i "Nietykalni") i dramaturga wystawianą na deskach Teatru Studio (pierwszą była "Anarchistka" w reżyserii Tomasza Szczepanka ze znakomitymi kreacjami Jadwigi Jankowskiej - Cieślak i Doroty Landowskiej; premiera w październiku ubiegłego roku).

W dramacie psychologicznym, który w tłumaczeniu Marka Kędzierskiego zobaczymy na małej scenie (Malarnia, V piętro) Teatru Studio David Mamet opowiada historię studentki i jej profesora. Carol skarży się Johnemu, iż ma problemy ze zrozumieniem jego wykładów. Nie może też przyswoić sobie wiedzy zawartej w książce, której autorem jest on sam. Profesor postanawia pomóc sfrustrowanej studentce: proponuje jej najwyższą ocenę i kilkumiesięczne korepetycje w jego profesorskim gabinecie. "Tak rozpoczyna się dramat podejrzeń, niedopowiedzeń, domysłów. Finał "Oleanny" nie pozostawi nikogo obojętnym. Akademicki kampus staje się polem bitwy w walce o prawdę i sprawiedliwość - czytamy w opisie najnowszej premiery warszawskiego Teatru Studio. - Studentka i profesor będą bronić swoich racji do samego końca. Kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięzcą, a kto pokonanym? Mamet z właściwą sobie wirtuozerią pokazuje, jak groźne mogą być konsekwencje zwykłego nieporozumienia".Krzysztof Stelmaszyk i Natalia Rybicka podczas próby Oleanny. / Fot. Franek Przybylski/Teatr Studio w Warszawie

W głównych rolach występują: Natalia Rybicka, aktorka, którą na scenie w PKiN można oglądać w pięciu innych spektaklach i Krzysztof Stelmaszyk (m.in. "Anna Karenina" i "Wiśniowy sad"), który podjął się również reżyserii "Oleanny". Scenografię i kostiumy są dziełem Agnieszki Zawadowskiej, a muzykę opracował Ygor Przebindowski. Po premierze sztuka ta będzie grana 1, 2, 3, 7, 8 i 9 marca 2014 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zapowiada się bardzo ciekawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.