Facebook Google+ Twitter

Olechowski nową twarzą kampanii kandydata LiD

Jeden z trzech tenorów Platformy Obywatelskiej, czyli jej założyciel Andrzej Olechowski w przedterminowych wyborach parlamentarnych poprze Roberta Smoktunowicza. Jest on kandydatem LiD do Senatu - informuje na swoich stronach "Wprost".

Andrzej Olechowski / Fot. AKPA - NiemiecJak powiedział dla "Wprost" Robert Smoktunowicz, rozmawiał na ten temat z Andrzejeme Olechowskim, który zgodził się udzielić mu poparcia. Zaledwie trzy tygodnie temu Smoktunowicz oddał legitymację członkowską Platformy Obywatelskiej.

- Ostateczną decyzję o moim starcie podjąłem podczas kolacji z Wojciechem Olejniczakiem, która odbyła się kilka godzin po odejściu z SLD Leszka Millera. Uważam ten termin za symboliczny - powiedział Smoktunowicz.

Jak sugeruje "Wprost", Smoktunowicz był zmuszony startować do Senatu z list LiD, ponieważ sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna nie chciał widzieć go na listach partii. Wszystko za zbyt bliskie, zdaniem Schetyny, relacje z Aleksandrem Kwaśniewskim i Pawłem Piskorskim. Smoktunowicz powiedział, że Platforma często popierała złe pomysły PiS, w szczególności powołanie Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz ustawy lustracyjnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.