Facebook Google+ Twitter

Olejniczak i inni politycy SLD o nowym szefie partii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-31 19:21

Wojciech Olejniczak przegrał wybory o stanowisko szefa SLD. W walce o tę funkcję pokonał go Grzegorz Napieralski. Olejniczak przyznał, że nie spodziewał się porażki.

Zadeklarował przy tym, że nie wystąpi z partii. Ale - jak dodał - na razie nie wie, jaką rolę będzie w niej pełnił i nie chce składać żadnych deklaracji w tej kwestii.

Wojciech Olejniczak podkreślił, że przez ten czas, kiedy był szefem partii bardzo ciężko pracował. Wie, co zrobił i jaka jest sytuacja w ugrupowaniu.

Były szef SLD zadeklarował, że teraz chce więcej czasu poświęcić rodzinie. Planuje tez zająć się pracą naukową.
Delegaci Kongresu SLD wybrali przewodniczącego stosunkiem głosów 231 do 210. Jutro będą wybierać nowych wiceprzewodniczących i sekretarza generalnego

Dotychczasowy sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski został nowym szefem partii. Według posłanki Joanny Senyszyn oznacza to, że Sojusz Lewicy Demokratycznej czeka programowy skręt w lewo.

Jak podkreśla, Grzegorz Napieralski inaczej rozkłada akcenty w programie partii. Wyjaśnia, że Wojciech Olejniczak starał się bardziej scalać wszystkie nurty. Napieralski - jak uważa posłanka - stawia raczej na nurty lewicowe.

Z kolei poseł Tadeusz Iwiński uważa, że formuła partii będzie bardziej zbliżona do tej, kiedy formacji przewodniczył Leszek Miller. Jak wyjaśnia, SLD powinno być stanowić rdzeń lewicy. Tę część sceny politycznej poseł porównał do sękacza. Powiedział, że chciałby, aby wszystkie formacje lewicowe były skupione razem, jak warstwy tego ciasta, a Sojusz - aby stanowił jego rdzeń.

Nowy sekretarz generalny partii oraz wiceprzewodniczący zostaną wybrani jutro - podczas drugiej części Kongresu SLD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.