Facebook Google+ Twitter

Olejniczak: Napieralski odpowiada za słaby wynik SLD

Europoseł SLD, b. przewodniczący Sojuszu Wojciech Olejniczak ocenia, że szef SLD Grzegorz Napieralski ponosi w 100 proc. odpowiedzialność za słaby wynik wyborczy partii. Ryszard Kalisz (SLD) uważa, że jak najszybciej powinna zostać zwołana konwencja Sojuszu.

"Koncepcja Grzegorza Napieralskiego przegrała" - powiedział w poniedziałek dziennikarzom Olejniczak. Jako błędy wymieniał m.in. brak komunikacji wewnętrznej, czy podpisanie porozumienia programowego z BCC. "Sam proces przyjmowania programu, brak zaangażowania Rady Krajowej, zarządu. Masa pomyłek" - mówił Olejniczak.

Jego zdaniem, popełnione zostały także ogromne "wpadki personalne". "Grzegorz Napieralski i cała ekipa ponosi za to 100-proc. odpowiedzialność" - uznał Olejniczak. "Mając ogromne pieniądze ze sprzedaży Rozbrat (warszawskiej siedziby partii), mając wielkie możliwości, ponieśliśmy totalną porażkę" - dodał.

Jak powiedział, trzeba poważnie porozmawiać, kto winien i dlaczego tak się stało. "Wczoraj mogliśmy się jeszcze zastanawiać, a dzisiaj trzeba działać" - podkreślił Olejniczak.

W jego opinii, "trzeba spróbować budować od nowa pozycję SLD osobami, które się sprawdziły, mają doświadczenie, ale i młodymi". "Trzeba zająć się też organizacją partii od nowa w terenie" - dodał. W ocenie Olejniczaka, partia została zepsuta przez "dziwne układy". "Dzisiaj jest czas na budowę partii z tych, którzy mają rozum i rozumieją, na czym polega polityka (...) Jest miejsce na zespół i współpracę, a nie rządy kilku osób" - mówił Olejniczak. W jego opinii, Grzegorz Napieralski się nie zmieni.

Ryszard Kalisz powiedział w rozmowie z dziennikarzami, że domaga się, "aby zarząd zwołał jak najszybciej Radę Krajową", a następnie powinna odbyć się konwencja partii.

Pytany, czy on mógłby pokierować SLD, powiedział, że "słyszy o sobie ciągle, ale ani się nie nastawia, ani nie zabiega". Jak podkreślił, widać po ostatniej kampanii, że kierowanie partią trochę przerosło Grzegorza Napieralskiego.

W ocenie wiceszefowej Sojuszu Katarzyny Piekarskiej, popełniono sporo błędów i trzeba się będzie zastanowić, dlaczego tak się stało. Jak mówiła w TVN24, o tym, czy Napieralski ma odejść czy nie, powinien zdecydować kongres. "Kongres mamy w przyszłym roku, ale sądzę, że biorąc pod uwagę wynik SLD, który jest porażką myślę, że powinniśmy zacząć przygotowania do Kongresu tak szybko jak jest to możliwe" - dodała.

"Myślę, że w tym tygodniu Grzegorz złoży dymisję, w tej formie, że zaczną się przygotowania do Kongresu. Myślę, że tak powinno się stać" - powiedziała Piekarska.

Na godz. 12.30. w poniedziałek zapowiedziany został briefing szef SLD Grzegorza Napieralskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mm
  • mm
  • 18.10.2011 00:04

,

mówią i piszą : Panie Donku - to pan jest winien temu BAJZLOWI - bo już ROK temu trzeba było odwołać GRABARZA(nie tylko). Ten rok został ZMARNOWANY bo panował BAŁAGAN,NIERÓBSTWO,PRZEKRĘTY,KRADZIEŻE, MACHLOJKI,ROSŁA KORUPCJA, ... .Dość OBIJANIA i nieprzeprowadzania przez 4 lata REFORM potrzebnych w POLSCE,dość w tępie GEOMETRYCZNYM powiększania DŁUGU,a tym samym ZADŁUŻANIA POLAKÓW na przyszłe pokolenia!!! DO roboty !!! ZA co pobieracie tak wysokie pobory???WIĘKSZOŚC ministrów "NIEUDACZNIKÓW" do WYMIANY. plotkują studenci -ĆPA? -to DINOZAURY PRL-u:Kalisz,Miler,Krasoń, ... robili złą KAMPANIĘ SLD-powinni być ROZLICZENI ,a może WYRZUCENI z SLD.Robią oni więcej ZŁA niż POŻYTKU.A BŁAZEN KALOSZ CHE,aby go PROSIĆ o PRZYWÓDZTWO-CZY BŁAZENADA????-TO PEWNY GWÓŻDŻ do trumny SLD.Lepiej WYŚLIJCIE GO ZA GRANICĘ NA PARADY LIZBIJEK I PEDAŁÓW . TEN ZDRAJCA UKŁADAŁ SIĘ WCZEŚNIEJ z POligłupem.WYROLOWALI PIEKARSKĄ. PREGRALIŚCIE PAJACE bo zachciało wam się WŁADZY za wszelką CENĘ -nawet krytykując OPOZYCJĘ,a nie rząd. POMYLILIŚCIE GRZĘDY-FAŁSZYWE PRZYDUPASY mieliście bronić praw robotniczych,a wam się ZACHCIAŁO WALCZYĆ przeciwko ludziom podpisując potajemnie PAKT z BOGACZMI (przedsiębiorcami). Zapomnieliście o podstawowych HASŁACH LEWICY-zamiast być opozycją wobec rządu i BRONIĆ SŁABSZYCH ... , to tylko KRYTYKOWALIŚCIE OPOZYCJĘ ,zapomnieliście o podstawowych haśłach lewicowych,a myśleliście TYLKO jak się DORWAĆ DO KORYTA i STOŁKÓW!!!! SLD epoki Leszka Millera i Józefa Oleksego to była nic innego jak tylko zwykła banda łobuzów. Był to gang politycznych oportunistów, którym chodziło wyłącznie o władzę i pieniądze i którzy - w gruncie rzeczy - nie mieli żadnych poglądów - pisze Wielomski.(Rosati,...,Arłukowicz,...). Prof. Adam Wielomski w swoim wpisie nazywa Palikota "wcielonym Antychrystem" i wypowiada mu wojnę.i całej tej bandzie wyszłej z piekielnej czeluści. To już nie jest spór partyjny czy polityczny. To wojna o być lub nie być Katolicyzmu Rzymskiego...".CZY mają rację?-mówią i piszą : Nauczyciele głosowaliście na OBIECANKI Tuska to teraz nie DZIWCIE się,że zostaliście "WYROLOWANI" przez rząd i samorząd. Kiedy się OPAMIĘTACIE?, "Całkowicie się zgadzam i popieram wypowiedź prezesa ZNP Sławomira Broniarza, edukacja dzieci i młodzieży jest bodaj najważniejszym obowiązkiem państwa i nie nie wolno jej komercjalizować jak wywóz śmieci. Powtórzę nieudolnie słowa pewnego średniowiecznego twórcy - "taką będziemy mieć Polskę, jak młodzieży chowanie". Wzywam wspólobywateli do wyrażenia swojej opinii i czynnego protestu! ", "Tusk wszystko bedzie prywatyzował i niszczył taki dostał rozkaz z izraela.Ma dokonać nie tylko demontażu szkolnictwa ale również państwa Polskiego.Z Polski ma utworzyć drugi izrael."," Przemysł zniszczyli zabierają się do niszczenia szkół-protestuję."," Najlepiej sprywatyzować Tuska, rząd, Komorowskiego i wystawić na giełdę. "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.