Facebook Google+ Twitter

Olejniczak: Polsce nie są potrzebne konflikty z Rosją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-18 08:06

Szef sejmowego Klubu Lewicy Wojciech Olejniczak uważa, że w polityce wschodniej Polska nie powinna wywoływać sporów z Rosją. Gość Sygnałów Dnia Programu I Polskiego Radia podkreślił, że nie oznacza to nie wspierania Gruzji w jej obecnym położeniu. Polityk SLD zwrócił uwagę, że zarówno prezydent Francji Nicolas Sarkozy, jak i kanclerz Niemiec Angela Merkel przed wizytą w Tbilisi, złożyli wizytę w Moskwie, gdzie nawiązali dialog ze stroną rosyjską.

Zdaniem Wojciecha Olejniczaka, wizyta Lecha Kaczyńśkiego w Gruzji była szkodliwa dla Polski. Były szef SLD podkreślił, że Warszawa powinna mówić jednym głosem wraz z Unią Europejską, a nie wyłamywać się z tej Wspólnoty, prowadząc własną politykę wobec innych krajów. Wojciech Olejniczak zaznaczył, że Europie potrzebna jest lepsza koordynacja polityki zagranicznej, a drogą do tego jest przyjęcie Traktatu Lizbońskiego.
Szef Klubu Lewicy uznał, że decyzja o porozymieniu z Waszyngtonem o instalacji w Polsce elementów tarczy antyrakietowej jest błędna. Poseł przypomniał, że spora część polityków europejskich, ale również amerykańskich jest sceptyczna wobec pomysłu Georga Busha. W opinii Wojciecha Olejniczaka nie ma też uzasadnienia militarnego na instalację wyrzutni rakiet w Polsce, ponieważ amerykańska inwestycja nie zwiększy naszego bezpieczeństwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.