Facebook Google+ Twitter

Olejniczak: Popularność PO spada, bo nie ma spójnego programu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-25 09:49

Zdaniem szefa klubu parlamentarnego Lewicy, spadek popularności PO w sondażach wiąże się z brakiem spójnego programu. Olejniczak podkreślił, że w Platformie istnieje wyraźny rozdźwięk, co do wielu kwestii - chociażby eutanazji, ustawy bioetycznej i in vitro.

Według szefa klubu Lewicy, wzrost poparcia dla jego ugrupowania wskazuje, że wyborcy cenią jasną postawę jego partii, co do bieżących spraw społecznych i politycznych. Olejniczak podkreślił, że PO chce - jak się wyraził - łączyć wodę z ogniem, wystawiając w wyborach do europarlamentu zarówno Mariana Krzaklewskiego, jak i Danutę Huebner.

W ocenie Olejniczaka, kandydatura Danuty Huebner do Parlamentu Europejskiego to poważy błąd premiera, który osłabi pozycję Polski na arenie europejskiej. Zdaniem szefa klubu Huebner powinna pracować na rzecz Polski jako unijna komisarz w następnej kadencji, jak robią to komisarze innych krajów. Tymczasem - jak przypomniał Olejniczak - premier wystawił ją w wyborach z listy PO.

Według najnowszego sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej", poparcie dla PO spadło w ostatnich tygodniach o 10 punktów procentowych. Na partię Donalda Tuska chce głosować 48 procent wyborców. Znacząco wzrosły natomiast notowania SLD. Na partię Grzegorza Napieralskiego chce głosować 10 procent respondentów. W poprzednim notowaniu Sojusz miał 5 procent zwolenników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.