Facebook Google+ Twitter

Olejniczak za odrzuceniem weta prezydenta do ustawy o "pomostówkach"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-18 09:01

Szef klubu parlamentarnego Lewicy Wojciech Olejniczak jest za odrzuceniem weta prezydenta do ustawy o emeryturach pomostowych. Olejniczak podkreślił jednak, że decyzja w tej sprawie zapadnie dziś na posiedzeniu klubu, który jest w tej sprawie podzielony.

Przeciw odrzuceniu weta jest szef SLD Grzegorz Napieralski. Po podjęciu decyzji w głosowaniu nad wetem będzie obowiązywała dyscyplina partyjna - powiedział szef klubu Lewicy.

Wojciech Olejniczak uważa, że Lewica nie odrzucając weta prezydenta da mu argument, aby wetować kolejne ustawy. Przyznaje, że przygotowana przez Platformę ustawa nie jest doskonała. Jego zdaniem nikt nie skorzysta na podtrzymaniu weta prezydenta w Sejmie, a jeśli tak się stanie, pół miliona osób straci 1 stycznia prawo do emerytur pomostowych. "Tam gdzie możliwe jest porozumienie z rządem powinniśmy być konstruktywni" - powiedziała szef klubu Lewicy.

Wojciech Olejniczak przypomina, że SLD toczył liczne spory z PiS, więc w tej chwili umawianie się na kolejne - jak to ujął - gry z prezydentem to dla lewicy polityczne samobójstwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.