Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1911 miejsce

Olejnik - Kaczyński. Co się stało po wyłączeniu kamer?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-10-18 08:55

Jak dowiedziała się "Polska", tuż po zakończeniu emitowanej z Brukseli "Kropki nad i" doszło do incydentu z udziałem prezydenta i dziennikarki TVN. Lech Kaczyński był niezadowolony ze sposobu, w jaki dziennikarka przeprowadzała z nim wywiad. Po wyjściu ze studia prezydent zaczął krzyczeć na Monikę Olejnik.

 / Fot. AKPAWedług świadków zagroził, że ją wykończy i umieści na jego krótkiej liście. Użył też w stosunku do Olejnik określenia TW Stokrotka, co miało sugerować współpracę ze służbami.

W piątek wieczorem TVN zwróciła się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z prośbą o interwencję, a prezydent dzwonił do Olejnik z przeprosinami i przesłał jej kwiaty.

Jak Monika Olejnik relacjonuje rozmowę z Kaczyńskim.

Wczoraj na korytarzach TVN wszystkie rozmowy dotyczyły tylko jednego tematu. Mimo iż stacja oficjalnie milczała, pracownicy opowiadali sobie o incydencie, jaki miał miejsce w środę w Brukseli po nagraniu "Kropki nad i". Prezydent Lech Kaczyński miał grozić znanej dziennikarce Monice Olejnik, a także nazwać ją TW Stokrotką i tym samym zasugerować jej agenturalną przeszłość. Do przykrego incydentu doszło, gdy wyłączono już kamery.

Monika Olejnik nie chciała rozmawiać na ten temat. Dopiero wieczorem Piotr Kownacki, szef Kancelarii Prezydenta, pytany, czy Lech Kaczyński groził Monice Olejnik i wypominał jej rzekomą agenturalność, powiedział "Polsce": - Nic mi o tym nie wiadomo. Po programie prezydent powiedział pani Olejnik, że wpisuje ją na krótką listę. To w języku prezydenta oznacza, że przestał kogoś lubić. Dodał, że dzisiaj [w piątek - red.] prezydent przesłał Olejnik kwiaty i w rozmowie telefonicznej przeprosił. - Prezydent, nawet jeśli nie czuje się winny, to w przypadku, gdy jakaś kobieta poczuje się urażona, potrafi przeprosić. Znany jest ze swojej rycerskości - stwierdził Kownacki.

Czytaj dalej na stronie polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (64):

Sortuj komentarze:

Leslaw Mrozinski
  • Leslaw Mrozinski
  • 12.09.2012 21:29

Pani Olejnik juz czas najwyzszy azeby sie pani wycofala z tego programu"Kropka nad i" a najlepiej,zeby znikla pani z TV raz na zawsze bo mam watpliwosci co do Pani zachowania
czasymi wydaje mi sie,ze prowadzi Pani program pod wplywem jakis srodkow odurzajacych.
A tak do wiadomosci Pani zachowanie w programie daje duzo do myslenia ta arogancja w stosunku co do niektorych gosci zaproszonych oczywiscie nie do wszystkich ale szczegolnie do
ludzi z PIS-u i to jeszcze nie wszystko krotko mozny strescic brak kultury, poziom intelektualny ZERO, nie wiem jakim codem zostala Pani redaktorka????zastanawiajace
Czas najwazszy nie robic z siebie posmiewiska!!i calej redakcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
marek
  • marek
  • 18.05.2012 11:27

oba byla oficerem bezpieki i taka prawda o pseudonimie stokrotka

Komentarz został ukrytyrozwiń
pJYOaBljJmMHwZJ
  • pJYOaBljJmMHwZJ
  • 20.03.2012 03:33

Blog Riddle'a to wyższa klasa. Pisze go geek, i pisze tylko dla siebie. Swoje wpisy uzmiszcea na wykopie, tylko po to, żeby samemu mieć do nich łatwiejszy dostęp. Może komentarze też włącza tylko dla siebie i sam sobie je czyta. Mf3j komentarz też ostatnio usunął

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 27.02.2011 18:29

Wist, Szymanek, Zalewski dzieki za uczciwe i prawdziwe wypowidzi.
Powinno a nawet trzeba Was zapamietać.
Takie pucowanie i zmiana kolorów jak w wykonaniu Olejnik.Lisa czy Maleszki lub m(M)ichnika często myli i oszukuje część społeczeństwa.
Ale tylko część.
Jestem zwykłym, szarym czytelnikiem. I zapamiętam wasze nazwiska, bo muszę nauczyć swoje dziecie kogo nie należy czytać i słuchać.
Muszę sie podzielić tą wiedzą ze znajomymi, kolegami i obcymi. Żeby wiedzieli, pamiętali i nigdy nie wybaczyli zdrady, zakłamania i fałszu.
I głęboko wierzę, że przyjdzie taka sprawiedliwa chwila, że jedynym miejscem gdzie będziecie sie mogli wypowiedzieć i coś napisać, będzie ściana w publicznym szalecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Duzy W, biale jest biale, ale Ciebie do tego nie jestem w stanie przekonac.

Komentarz został ukrytyrozwiń

piotrm: Zdaniem Kownackiego "pani Monika Olejnik dała do zrozumienia, że brata pana prezydenta obrażać można, co go (prezydenta) po prostu zdenerwowało".

no i co ?

Ale co, co?
Czy uważasz, że P.Prezydent tak bardzo się tym zdenerwował, że aż puściły mu nerwy?
Nonsens. Jest zdenerwowanie takie sobie i jest zdenerwowanie takie, że trzęsą się ręce.
Na Kaczyńskich psy wieszają od 20 lat, od 1990r i są już uodpornieni. Żeby ich coś wyprowadziło z równowagi, musi być to "niewąskiego" formatu, a nie zwykła pyskówka P.Olejnik
P.Kownacki mówi, że P.Prezydenta coś zdenerwowało, a wszyscy widzieli, że nie był zdenerwowany, wręcz przeciwnie.
Trochę dystansu potrzeba i rozsądku.
A przede wszystkim potrzeba krytycznego spojrzenia na to co mówią specjaliści od robienia wody z mózgu, szczególnie szkoleni za komuny. Oni mają bardzo wyraźne i wielkie interesy. Propagandę traktują i zawsze traktowali jako podstawową broń. Kiedy się słucha ich tweirdzeń zawsze trzeba mieć powyższe na względzie, bo oni zawsze są "na wojnie propagandowej".
Ponadto z hipotetycznego faktu, że P.Prezydent był zdenerwowany nie wynika, że P.Olejnik groził i ubliżał. Tu kulturalny facet, wychowany na starej dobrej szkole. Po prostu się tak nie zachowuje i tyle. Natomiast nazwanie kogoś jego SB-eckim pseudonimem operacyjnym, tj. "stokrotka" jest wyłącznie stwierdzeniem faktu, że "stokrotka" jest "stokrotka".
I to mi się wydaje prawdziwą przyczyną zdenerwowania i łez (ale to już chyba bajka) P.Olejnik.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jacku, co Ci się nie podoba u prezydenta i jego brata? Proszę o konkrety."

Magda, prawdę mówiąc nic mi się w nich nie podoba. Nie będę wszystkiego wymieniać, bo to są ludzie, do których nie czuję w ogóle sympatii. Czasami moi znajomi mi mówią, że jestem anty PiS, co nie jest prawdą. Jestem za Polską normalną, PiS w swoich szeregach też ma ludzi wartościowych, a właściwie miało, ale nie zaliczam do tej grupy Kaczyńskich.
Może to tylko moja subiektywna opinia? No cóż, jakoś nie trafili do mojego serca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacku, co Ci się nie podoba u prezydenta i jego brata? Proszę o konkrety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Duzy W,

Zdaniem Kownackiego "pani Monika Olejnik dała do zrozumienia, że brata pana prezydenta obrażać można, co go (prezydenta) po prostu zdenerwowało".

no i co ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polsce gratulujemy...Kaczyńskich... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.