Facebook Google+ Twitter

Olejnik nazywa idiotami twórców transparentów porównujących UE do Auschwitz

W ostatnim programie "7 dzień tygodnia" Monika Olejnik nazwała idiotami autorów transparentu porównującego Unię Europejską do Auschwitz.

W taki sposób Olejnik zareagowała na wymijającą się odpowiedź posła "Solidarnej Polski" Tadeusza Cymańskiego, który powiedział, że należy zrozumieć ludzi myślących inaczej. Wówczas autorka programu nazwała autorów transparentu idiotami, a porównanie uznała za skandaliczne: "Są po prostu idiotami! (...) To jest obraza tych ludzi, którzy tam zginęli".

Rzeczowej odpowiedzi udzielił jej prof. Tomasz Nałęcz, który przypomniał, że dość powszechnie porównuje się UE do IV Rzeszy: "Skoro, jest i Rzesza, są i też obozy koncentracyjne, bo przecież IV Rzesza jest logiczną kontynuacją III Rzeszy" - powiedział doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Z kolei Tadeusz Cymański powiedział, że sprawą powinna zająć się prokuratura, sugerując, że dopóki w prawo nie zostało złamane, manifestanci korzystają ze swojej wolności.

Monika Olejnik zwróciła uwagę na na fakt, iż Jarosław Kaczyński zdecydowanie nie sią odciął od tych haseł. Zgodził się z nią Ryszard Kalisz, który zasugerował, że PiS zaostrzając swoją retorykę, w jakimś sensie jest odpowiedzialny za takie reakcje. Wówczas Adam Hofman przypomniał, mu, że ma zdjęcie z Antifą. Ponadto poseł PiS wytłumaczył, że głównym zadaniem organizatora manifestacji jest zapewnienie bezpieczeństwa: "Na ten marsz przyszli ludzie, których nie znamy, naszym zadaniem, było zapewnienie bezpieczeństwa, ale na to jakie ludzie przynoszą transparenty, nie mamy wpływu - tak się po prostu dzieje na manifestacjach". Hofman podał przykład manifestacji PO "Błękitnego Marszu" gdzie pojawiły się transparenty obrażające prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Całą audycja dostępna jest na stronie Radia Zet

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 21.12.2011 17:02

ja bym powiedział debile głośno DEBILE

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 19.12.2011 15:56

To bardzo delikatny epitet . To aż brak słów na komentarz o treści na transparencie .Dlaczego służby porządkowe i prezes nie usunęli tak podłego napisu. Miliony Ofiar tej strasznej wojny zostały zbezczeszczone przez oszalałych pisowców. To woła o pomstę do nieba .PIS zwariował . Do czego się jeszcze dopuści do wyborów ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysłodawcom tych transparentów polecam lekturę "Anus mundi" Wiesława Kielara. Przypuszczam, że gdyby autor jeszcze żył, to uznałby epitet użyty przez p. Olejnik za zbyt łagodny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najgorsze jest to, że poglądy twórców tego idiotycznego w treści transparentu podzielają bezkrytycznie głosujący na PiS setki tysięcy rolników pobierający unijne dopłaty obszarowe,

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 19.12.2011 12:36

A czego inneg mozna sie spodziewadz po ludziach Prezesa z PIS / zieja nienawiscia do innych wyznan a przedewszystkim do Zydow a potem ida do kosciola i Modla sie do MariiZydowki matki Jezusa a Ksiadz RYDZYK dopomaga im przez radio !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
S.O.
  • S.O.
  • 19.12.2011 12:29

Faktycznie to idioci,bo do Oswięcimia łapano wbrew woli,a do UE wszyscy sie pchali !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hiroo Onoda
  • Hiroo Onoda
  • 19.12.2011 12:19

Ja..., wody z Loudres dodają do posiłków w Pałacu? Cud, oczywisty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Olejnik nazwała po imieniu ludzi, którzy mając NADMIAR wolności, mają czelność nosić transparenty o treści wręcz obrazoburczej. A pan Cymański... no cóz, też zaczał "mysleć inaczej" po cięzkich przeżyciach pod butem prezesa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.