Facebook Google+ Twitter

Olejnik: Poczułam się wkurzona na Tatianę Anodinę. Dlaczego poucza Polskę?

Monika Olejnik w wywiadzie dla Wprost stwierdziła, że rozumie tych ludzi, którzy twierdzą, że katastrofa smoleńska nie była dziełem przypadku. Sama dziennikarka nie wierzy jednak w teorię zamachu.

 / Fot. prezydent.pl/domena publ.Zdaniem Olejnik największym skandalem podczas konferencji MAK, było odtworzenie z nagrań krzyków załogi, która w ostatnich sekundach uświadomiła sobie, że będzie katastrofa. "Tego się nie robi rodzinom! Chyba żadna komisja na świecie czegoś takiego nie zrobiła." -dodaje na łamach Wprost dziennikarka.

Gospodyni programu "Kropka nad i" w TVN24, opowiada również o swojej reakcji na zarzuty Rosjan, że w kabinie tupolewa znajdował się gen. Andrzej Błasik. "Poczułam się wkurzona (...) Dlaczego pani Anodina ma pouczać Polskę, że powinny być przepisy tego zabraniające?" - stwierdza.

Monika Olejnik mówi również, że polska strona powinna natychmiast zareagować na konferencję prowadzoną przez Tatianę Anodinę. Z drugiej strony dziwi się reakcji polityków na to wydarzenie. "Jak słyszę od naszych polityków „skandal", słyszę Napieralskiego, że „honor naszego generała", „honor naszych pilotów", to myślę: Boże, gdzie my jesteśmy, lepiej, żebyśmy się zabili, ale nie wiedzieli, jakie błędy popełnili nasi piloci" - konstatuje Olejnik.

Dziennikarka tłumaczy również, że rozumie ludzi, którzy wierzą w teorię zamachu. Jako uzasadnienie przytacza swoją rozmowę z jednym z prokuratorów, który pytany o udział osób trzecich w katastrofie stwierdza, że "nie było zamachu konwencjonalnego". Gdy zaczęła dopytywać o niekonwencjonalny, nie otrzymała odpowiedzi.

Olejnik sama jednak nie wierzy w zamach. "Rozumiem, że Lech Kaczyński był antyrosyjski, ale Lech Kaczyński miał bardzo złe notowania i prawdopodobnie by nie wygrał wyborów prezydenckich, więc po co mieliby go zabijać?" - mówi.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 28.07.2011 16:16

Stokrotka wkurzona? A co nie przyszedł przelew z Moskwy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja jestem tylko zwykłym obywatelem tego świata i w tym całym temacie nie rozumiem tego, dlaczego tacy mądrzy
redaktorzy i inni światli tego świata. Nie zadają prostych pytań w tym temacie. Np. 1. Dlaczego nie powołano do zbadania katastrofy niezależnej międzynarodowej komisji. 2. Dlaczego nie było rezerwowego lotniska i kto za to odpowiada. 3. Kto zezwolił na lot w takich warunkach pogodowych. Ale nie, łatwiej jest zająć się paplaniną bez sensu i składu. Bo rzeczowe i jasne pytania stawiane politykom się nie podobają. A wielcy redaktorzy kadzą władzy bo tak jest po myśli rządzących. A i takie bicie piany jest bardzo efektowne. I miesza ludziom w głowach należycie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
prezio
 • prezio
 • 15.02.2011 08:16

Olejnik broni Polski. Tego nawet w fantastyce nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Eric
 • @Eric
 • 14.02.2011 09:28

"Prawda,też prawda i g...prawda"-Tischner

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysiek
 • krzysiek
 • 14.02.2011 09:09

Zamach? Konwencjonalny, czy nie? Na prezydenta, a może na generała, a może na... ? Zostawmy to ludziom, którzy mają dostęp do dokumentów - dowiemy się prawdy, albo i nie...

Ku mojemu zaskoczeniu: 10 kwietnia powiedziałem - dzięki nim świat dowie się o Katyniu, ale się pomyliłem - dzięki temu myśmy o KATYNIU zapomnieli i zajęliśmy się sensacją! WSTYD!

Komentarz został ukrytyrozwiń
magda koc
 • magda koc
 • 14.02.2011 00:56

Coś złego zaczyna się dziać z p. Olewjnik. Coraz więcej wpadek, chamstwa i "polskiej racji stanu" opartej na kłamstwach. Jej wywiady to kompromitacj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Eric
 • Eric
 • 13.02.2011 22:38

Strach przed Prawdą jest ogromny. Dlatego nie było końca karykaturom, „śmiesznym zdjęciom”, uszczypliwościom wobec prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – piszą naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego

Urodzony w Warszawie prof. Solomon Asch przeprowadził w roku 1951 w USA przełomowe i klasyczne już obecnie badania psychologiczne. Podczas tych badań (z konieczności opisujemy je tylko skrótowo) zgromadzeni studenci otrzymali rysunek:

Po czym kolejno byli proszeni przez Ascha o stwierdzenie, która z trzech linii (A, B, C) jest tej samej długości co linia lewa (X). Studentami, na których naprawdę przeprowadzono test, byli tylko (nieświadomi tego faktu) ci, którzy wypowiadali się jako ostatni. Ich poprzednicy byli umówieni z Aschem i celowo odpowiadali błędnie, podając wbrew rozsądkowi, że odcinek X jest tej samej długości co odcinek A lub odcinek C.

Rezultat badań Ascha był porażający. Badani studenci (odpowiadający jako ostatni) nagminnie odpowiadali błędnie, czyli bardzo często tak jak ich namówieni z Aschem poprzednicy. W ten sposób chęć „bycia akceptowanym w grupie” zwycięża nawet elementarny zdrowy rozsądek. Można by powiedzieć, że badani często stwierdzali (pod wpływem „opinii otoczenia”) dobrowolnie, z przekonaniem i publicznie, że 2x2=7. Oto potęga sugestii, oto pole do manipulacji w ramach tzw. inżynierii społecznej, głównej pomocnicy totalitaryzmów.

Droga do nihilizmu

A jednak Uniwersytet jest społecznością wyjątkową. Przysięga doktorska, którą składaliśmy, wspólna dla całego Uniwersytetu, w zasadzie mówi tylko o Prawdzie: „nie dla czczej chwały, ale by jaśniej błyszczało światło Prawdy, od którego dobro rodzaju ludzkiego zależy”. Każdy więc z doktorów Uniwersytetu wyrażał przekonanie, że Prawda istnieje i jego celem będzie dążenie do niej. Możemy mieć kłopoty z jej znalezieniem, ale jest do czego dążyć i trzeba to robić, a Uniwersytet jest tutaj szczególnym miejscem.

Gdyby Uniwersytet kiedykolwiek zrezygnował z poszukiwania Prawdy, to stalibyśmy się tylko zbiorowiskiem przebierańców w togach. Pokusa zapytania za Piłatem „cóż to jest prawda”, choć pozornie atrakcyjna, jest niezwykle niebezpieczna, prowadząc w prostej drodze do nihilizmu i podając w wątpliwość nie tylko sens prowadzenia badań naukowych, ale też wszelkiej ludzkiej aktywności.

Pierwszym prawem logiki jest to, że z Prawdy może wynikać tylko Prawda, ale z fałszu może wynikać w sposób poprawny wszystko. Tymczasem za Prawdę możemy przez nieostrożność uznać czasem coś, co jest fałszem, a robimy ten błąd przez bardzo prostą rzecz: zaniechanie samodzielnego myślenia, pochopne oparcie się na opinii innych bez sprawdzenia jej zasadności. Wtedy, wychodząc z błędnej przesłanki, możemy w sposób logicznie poprawny udowodnić dosłownie wszystko, nawet to, że 2x2=7.

Jest jeszcze gorzej, bo ta „opinia innych” może być przedstawiana celowo jako „opinia większości” czy „opinia autorytetów”, czy jako wynik „poważnych badań”, nawet gdy i to jest nieprawdą. Sprytni właściciele mediów z dnia na dzień mogą wykreować cnoty jednych lub pogrążyć innych, sprawiając wrażenie, że to, co podadzą w swoich mediach, to opinia większości, i liczą tu bardzo na efekt Ascha wynikający z braku samodzielnego myślenia.

Według naszej opinii z czymś takim mamy obecnie do czynienia w Polsce, w powszechnej skali i w wielkim natężeniu. Uniwersytet i każdy z nas powinien znaleźć w sobie siłę, aby przeciw temu pogwałceniu prawdy zaprotestować.

Ogromny strach

Zacznijmy od tego, że w zasadzie nie widać w Polsce miejsca, gdzie odbywałaby się dostępna dla społeczeństwa, spokojna, poważna dyskusja na jakikolwiek istotny społecznie temat, odpowiednio długa, aby zaprezentować racje w sposób pełny, oparty na prawdzie i na poszanowaniu każdego uczestnika. Zamiast tego jest albo przekrzykiwanie się na inwektywy w „dyskusjach” w TV czy radiu albo artykuły w gazetach

Komentarz został ukrytyrozwiń
Emma
 • Emma
 • 13.02.2011 18:17

Posłuchaj "Stokrotka" lepiej zajmij się hodowlą drobiu bo o tym to podobno masz jakie takie pojęcie , ale na litość boską nie bierz się sama za politykę, bo się zagubisz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak na marginesie... Czy jest ktoś chętny do przeprowadzenia ze mną wywiadu. Też mam w tej sprawie trochę do powiedzenia... Nie żebym się znał, ale kilka groszy dorzucić zawsze mogę. Czekam na privie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to mamy koleny autorytet od zamachów i raportów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.