Facebook Google+ Twitter

OLEŚ & OLEŚ zagrają dziś we Wrocławiu

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2007-01-19 08:25

Bracia Marcin i Bartłomiej Brat Oleś tworzą muzykę, której nie da się zaszufladkować. Ich jazzowe kompozycje są nastrojowe, błyskotliwe i pełne magii zarazem. Ich koncerty fascynowały publiczność w Polsce, we Francji, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Czechach, Niemczech, Szwecji, Austrii, na Węgrzech i Ukrainie.

Współpracują z muzykami z całego świata i z czołówką polskiego jazzu, są wśród nich m.in: David Murray, Theo Jorgensmann, Ken Vandermark, Erik Friedlander, Jeb Bishop, Kent Kessler, Mark Taylor, Jean-Luc Cappozzo, Anthony Coleman, Rudi Mahall, Michael Rabinowitz, David Rempis, Tim Daisy, Mircea Tiberian, Emmanuelle Somer, Andrzej Przybielski, Adam Pierończyk, Mikolaj Trzaska, Wolfgang Reisinger, Herb Robertson.
Bracia Marcin i Bartłomiej Brat Oleś / fot: Słowo Polskie Gazeta WrocławskaNależą do najbardziej kreatywnych artystów na polskiej scenie jazzowej, co zostało dostrzeżone i wysoko ocenione zarówno przez publiczność, jak i niezależną krytykę.

Zostali zaproszeni do udziału w wielu prestiżowych festiwalach m.in.: Montreux Jazz Fest, Jazzy Colors Paris, Jazz Meets World Prague, Pepsi Siget Festival Budapest, Era Jazzu Festival Cracow/Warsaw, Jazz Nad Odrą Wrocław.

Zdobywcy licznych nagród i wyróżnień, mogący pochwalić się bardzo bogatą dyskografią. Wiele z ich płyt uznano za najlepsze albumy jazzowe w danym roku.

Zagrają dziś we Wrocławiu
Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych
ul. Grabiszyńska 56
Dziś godz. 20:00
Cena: 10.00 zł 15.00 zł
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.