Facebook Google+ Twitter

Oleśnica: Matka i córka powiesiły się na kracie bazyliki

  • B P
  • Data dodania: 2011-11-30 13:11

30 listopada rano policjant dyżurny oleśnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o samobójstwie dwóch kobiet przy bazylice św. Jana Apostoła.

Oleśnica - kościół św. Jana Ewangelisty Apostoła, utwór został udostępniony jako własność publiczna / Fot. JuloJak czytamy w "Panoramie Oleśnickiej" dwie postaci zwisające z kraty okna bazyliki przy ul. Zamkowej dostrzegł mężczyzna, wyprowadzający psa. Początkowo pomyślał, że są to kukły pozostawione po jakimś spektaklu. Jednakże, kiedy podszedł bliżej, odkrył makabryczną prawdę - były to ciała dwóch kobiet. Przybyły na miejsce lekarz orzekł zgon, a policja otoczyła miejsce zdarzenia parawanem.

Z ustaleń policji wynika, że były to ciała matki i córki, które już wcześniej próbowały popełnić samobójstwo. Obie kobiety, w wieku 76 i 53 lat, były objęte specjalistycznym leczeniem. Mieszkały przy ul. Rycerskiej, czyli zaledwie 250 metrów od miejsca, w którym postanowiły odebrać sobie życie.

Rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Oleśnicy w wypowiedzi dla "Gazety Wrocławskiej" stwierdził: "Oleśnicki Rynek w tym okolice bazyliki, są monitorowane, ale miejsce, w którym doszło do tragedii, nie jest objęte zasięgiem kamer. Nie było więc możliwości, by zauważyć, co się dzieje i zapobiec tragedii".

Starsza z kobiet (Wanda K.) pobierała emeryturę, natomiast młodsza (Jadwiga M.) otrzymywała stały zasiłek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kobiety izolowały się od otoczenia oraz niechętnie przyjmowały pomoc oferowaną zarówno przez sąsiadów, jak i pracowników społecznych.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

Jadziu :)))
Dzięki za odsiecz, bo mnie też zaatakował, ignorując dramatyczną informację w komentowanym artykule, pełen własnych emocji "cenzuralnego" debiutanta (to nie Arkadiusz G. jest ślepowronem, tylko Mirosław K. kraczącym gawronem w mędrkującym zaklikaniu o tym, czego komentowany tekst nie przejawia), nieświadom paradoksu tak humorystycznego, że aż nie przystoi go prowokować w miejscu smutnej informacji, niczym nie manipulowanej, tylko przekazanej wiadomością o zdarzeniu.
Humorystyczny paradoks p. MK w niewłaściwym miejscu czasu i wyczucia polega na tym, że:
"Zarówno najwyższa, jak i najniższa forma krytyki jest pewnego rodzaju autobiografią."
/Wilde Oskar/

Komentarz został ukrytyrozwiń
John
  • John
  • 01.12.2011 07:15

Zapewne nie były objęte specjalistycznym leczeniem osteoporozy, co nie zmienia faktu, że ofiar obecnego systemu nikt nie policzy: oprócz zamarzniętych bezdomnych jest wielu, jak mój były sąsiad samobójców /stracił pracę/ - wykluczeni głosu nie mają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W24 stało się kolejnym miejscem, gdzie pan Kraszewski w komentarzach daje wyraz swoim przekonaniom, wyrażanym w obsesyjnych tekstach. Wydaje się, że mamy w osobie pana Kraszewskiego kolejnego amatora do ideologicznego ustawienia portalu i wygłaszania pouczanek co, kto i jak ma pisać notatki prasowe typu "wiadomości".
"Dramatyczna dziennikarska manipulacja" (jak pisze pan. MK) odbywa się tu codziennie, pod każdym artykułem pod którym ten pan uznaje za stosowne zabrać głos: manipulacja polega na zdominowaniu dyskusji tematami obocznymi, lub nie majacymi żadnego związku z materiałem. vide
link

Co się tyczy prasy stalinowskiej:
http://encyklopedia.interia.pl/haslo?hid=140659
"1941-44 ukazywał się dwutygodnik "Rzeczpospolita Polska" - naczelne pismo Delegatury Rządu na Kraj; kilka tytułów wydawały harcerskie Szare Szeregi (m.in. "Źródło", "Dęby", "Drogowskaz", "Dziś i Jutro"); oryginalnym posunięciem było wydawanie ok. 15 tytułów prasy dywersyjnej w j. niem. (np."Der Soldat", "Der Hammer"); w samej tylko Warszawie działało ok. 150 nielegalnych drukarń; łącznie wydano ok. 1500 tytułów pism konspiracyjnych (ok. 50 w 1939, ok. 600 tytułów w 1944). Po 1945 roku prasę prywatną zlikwidowano, uruchomiono cenzurę prewencyjną (Biuro Kontroli Prasy, 1946 przekształcone w Gł. Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk), powołano Inst. Wydawniczy Sp-nia Wydawniczo-Oświatowa "Czytelnik", do którego należała większość tytułów, m.in. ogólnokrajowe dzienniki "Rzeczpospolita" i "Życie Warszawy", regionalne "Dziennik Polski", "Dziennik Zachodni", "Dziennik Bałtycki" itp.; nakładem "Czytelnika" zaczęły się też ukazywać ilustrowane tygodniki ("Przekrój", "Szpilki", "Stolica"), pisma społ.-polit. ("Odrodzenie", "Kuźnica"), kult. ("Twórczość") oraz popularno-naukowe i specjalistyczne ("Przegląd Techniczny", "Problemy", "Poznaj Świat"); powołano także Polską Agencję Prasową i kilka innych, pomniejszych; do 1948 ukazywało się także kilka tytułów związanych z działającymi wówczas partiami politycznymi, m.in. należąca do PSL "Gazeta Ludowa", a także "Nowa Epoka" (SD), "Robotnik" i "Express Wieczorny" (PPS), "Słowo Powszechne" (PAX), "Tygodnik Powszechny" (katolicki), "Walka Młodych" (ZMW); szczególne preferencje posiadały pisma PPR - "Trybuna Wolności", "Trybuna Robotnicza", "Nowe Drogi", "Głos Ludu" i inne; 1947 PPR powołała Robotniczą Spółdzielnię Wydawniczą "Prasa", która stopniowo przejęła większość ukazujących się w kraju tytułów (1948 wcielono do niej wyd. "Wiedza", 1950 "Czytelnika", powołując równocześnie Państwowe Przedsiębiorstwo Kolportażu Prasy i Książki "Ruch") oraz uruchamiając we wszystkich miastach wojewódzkich organy PZPR; prasę katolicką ograniczono (1953 "Tygodnik Powszechny" przejął PAX), pisma niezależnych stronnictw politycznych zlikwidowano, "Odrodzenie" i "Kulturę" zastąpiono "Nową Kulturą"; z tytułów uruchomionych w latach stalinowskich na uwagę zasługują "Przyjaciółka", "Życie Literackie", tyg. "Świat", mag. "Młody Technik"; ..."

To są tytuły wydawane w czasach stalinowskich.
Pan Kraszewski wyraźnie nie pamieta, że w owej prasie nie było doniesień o samobójstwach czy bandytyźmie ponieważ "panowała ogolna szczęsliwość ludu pracującego miast i wsi".Taki był trend informacyjny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olgiert
  • olgiert
  • 30.11.2011 22:40

Nie sądzę aby dyskusja z Kraszewskim coś pozytywnego wnosiła .
Idę o zakład ,że bedzie forsowanie jedynej i nieomylnej wiedzy , która posiada "autorytet" Kraszewski .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marek Chorążewicz Dzisiaj 22:12
Ocena: 0 0
@Mirek K
Nie wiem. A pan skąd wie? Ja wiem tylko tyle, co wyczytałem w artykule.

Również nie widzę, Panie Kraszewski, gdzie jest napisane w nim, że leczone były przez psychiatrę. Autorka pisze, że były objęte LECZENIEM SPECJALISTYCZNYM i nic więcej. Domyślać się nie będę, przyjmuję to co jest napisane i stąd popełniłem taki skromny komentarz, dzieląc się swoim doświadczeniem. Być może napiszę o tym szerzej w artykule poświęconym temu problemowi.
==========================================

No tak, ta mniemanologia zurnalistyczna jest po prostu ukoronowaniem systemu politycznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Mirek K
Nie wiem. A pan skąd wie? Ja wiem tylko tyle, co wyczytałem w artykule.

Również nie widzę, Panie Kraszewski, gdzie jest napisane w nim, że leczone były przez psychiatrę. Autorka pisze, że były objęte LECZENIEM SPECJALISTYCZNYM i nic więcej. Domyślać się nie będę, przyjmuję to co jest napisane i stąd popełniłem taki skromny komentarz, dzieląc się swoim doświadczeniem. Być może napiszę o tym szerzej w artykule poświęconym temu problemowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 30.11.2011 22:06

W moim mieście niedawno facet wyskoczył z czwartego piętra ,bo nie był wstanie wyżywić rodziny. Załamał się choć prosił w wielu miejscach o pomoc. I był to człowiek, który lubił pracować i nie cierpiał złodziejstwa.
Był to bardzo uczciwy człowiek. Dziś najlepiej kraść korumpować i olewać wszystko i wszystkich ---czyli czerpać wzory od najlepszych -czyli od polityków Platformy.... Ci ludzie są niezrównani jeżeli chodzi o korupcję i przekręty!!!Dziś uczciwy człowiek to FRAJER p. Chorążewicz!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 30.11.2011 21:58

Marek Chorązewicz - a skąd pan wie że te kobiety, nie targnęły się z powodu gospodarczego"Cudu Tuską"???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arkadiusz Gębka Dzisiaj 21:08
Arkadiusz Gębka Dzisiaj 21:02

Dziekuje Panu za cenne uwai. Bylbym jeszcze bardziej wdzieczny za uwagi merytoryczne a nie ad personam. Moja wrazliwosc debiutanta na dziennikarska nierzetelnosc i manipulacje nie powinna Panu przeszkadzac w zajeciu otwartego stanowiska. Ciekawi mnie panska opinia co do tego kto, kiedy i na jakiej podstawie stwierdzil samobojstwo. Kto stwierdzil chorobe psychiczna dwoch martwych osób. Przeciez o tym jest ta publikacja. Od czegos trzeba zaczac. Zdaje sie na panska wrazliwosc publicysty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marek Chorążewicz Dzisiaj 20:52

witam w gronie komentatorow. Moja opinia jest pnau znana. Jestem zbulwersowany jakoscia powielanych dezinormacji. Podobnie bylo w sprawie smierci pana Andrzeja Leppera i pana Michniewicza. Tam nie tylko gazety, ale podobno lekarz, ktory nie dokonal obdukcji mial podobno od razu po dotarciu na miejsce zaswiadczyc smierc samobojcza.

Ta bylejakosc, powiem wiecej, dziadostwo informacyjne, lub moze nawet nawracajace umyslne partyjniacjie dziennikarstwo jak gdyby wzorowane na tym z czaow Stalina, staje sie wszechobecne w tak zwanym glownym nurcie. Wtedy wszystko bylo juz znane i opisane juz przed zdarzeniem.

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.