Facebook Google+ Twitter

Olga Riazancewa. Bohaterka z krwi i kości?

Seria z Olgą Riazancewą składa się z 10 części. Obserwując wydarzenia w życiu bohaterki, jesteśmy również świadkami dojrzewania samej bohaterki.

 / Fot. Magdalena FelskaGłówna bohaterka, Olga, mieszka w Rosji, w miasteczku, w którym rządzi znany wszystkim Dziadek. Dziadek był przez długi czas opiekunem Olgi, w pewnym momencie został nawet jej kochankiem. Dziadek ingeruje w życie Riazancewy, kiedy uważa, że pakuje się ona w kłopoty. A pakuje się nieustannie. Jest jednak na tyle wytrawnym graczem, że często sam wikła Olgę w pewne sytuacje, tylko po to, żeby uzyskać od niej pomoc. Zarówno Olga, jak i Dziadek nie lubią, gdy ktoś miesza się do ich życia, dlatego ich „ciekawskie natury” często stają się powodem konfliktów.

Należy również dodać, że Dziadek kontroluje poczynania Olgi, ingeruje w jej życie oraz opiekuje się nią. Niestety, opacznie, bo na swój, jedynie prawdziwy sposób, rozumiejąc słowo „opieka”. Interweniuje, kiedy Olga zaczyna romanse z seryjnym zabójcą lub lokalnym bossem mafii. Wykorzystując swoją władzę, przestawia ukochanych Olgi niczym pionki w grze. Jest jednak zawsze, kiedy Olga potrzebuje pomocy. Wpływa na jej życie swoimi decyzjami, angażuje ją nieustannie w swoje życie zawodowe, tylko po to, by mieć ją blisko siebie. Realizując własne cele, Dziadek często opiera się na sprycie i doświadczeniu Olgi, a że Olga to niezwykle inteligentna kobieta, pogrywać z nią niełatwo.

Kobieta z krwi i kości

Polakowa wprowadza swoją bohaterkę w świat polityki, przestępczości, nadając jej cechy, dzięki którym staje się ona kobietą z krwi i kości. Olga znana jest z licznych romansów, kontaktów z przestępcami, plotkuje się o jej alkoholowym nałogu - jednym słowem dostarcza publice wielu rozrywek. Z drugiej jednak strony, dzięki swoim kontaktom oraz pozycji, Olga traktowana jest przez wszystkich z szacunkiem. To kobieta, która wie, czego chce i nie boi się po to sięgać. A opinia innych zupełnie jej nie interesuje. Jedyną sferą w życiu, z którą główna bohaterka ma zawsze problem, to (a jakże by inaczej) świat uczuć.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Książki T. Polakowej nie budzą we mnie entuzjazmu, a i do J. Chmielweskiej (tej sprzed lat) daleko...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.