Facebook Google+ Twitter

Olgierd Łukaszewicz nową twarzą Helu

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-07-31 11:54

Kto nie chciałby mieć zdjęcia ze słynnym Alberckiem z "Seksmisji"? Grający go Olgierd Łukaszewicz tworzy w Helu letnią scenę, fotografuje się z turystami, kupił sobie tu nawet mieszkanie.

– Albercik się zestarzał, ale wciąż jest ze mną – śmieje się nowy mieszkaniec Helu. Olgierd Łukaszewicz z pokaźnych rozmiarów plecakiem przechadza się ulicami kurortu. Nietrudno go rozpoznać, bo przy ulicy Wiejskiej wisi kilkadziesiąt jego fotografii. Format jest tak duży, że nie sposób ich przegapić. Tylu zdjęć jednego człowieka nie widziano na ulicach Helu nawet podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej.Olgierd Łukaszewicz / Fot. fot. Piotr Niemkiewicz

– Hel już wcześniej był po części moim miastem – z uśmiechem przyznaje aktor. – Bogdan Kozakiewicz, brat dziadka ze strony mojej mamy, był wśród żołnierzy, którzy pierwsi wkraczali na Pomorze w latach 20, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Teraz aktor kupił w Helu mieszkanie i zamierza tu się pojawiać częściej niż tylko na wakacje. Do odwiedzania tego miejsca namawia też kolegów, z którymi ostatnio grywał w polskich serialach. Czy można spodziewać się aktorskiej ofensywy w mieście położonym na początku Polski? – Miejmy taką nadzieję, zresztą popularyzuję Hel także w szerszym gronie – wyjaśnia Olgierd Łukaszewicz. – Udało mi się ściągnąć do miasta kilkoro aktorów, którzy brali udział w gdańskim Festiwalu Gwiazd. To ja podałem słuchawki telefonów burmistrzowi Helu i dyrektorowi Festiwalu. Zagrało.

Teraz Łukaszewicz w Helu występuje w monodramie na podstawie tekstów Stanisława Wyspiańskiego m.in. z "Wesela" czy "Warszawianki". To spektakl z podtekstem, bo aktor komentuje w nim bieżącą sytuację polityczną.
– Wyspiański napisał parę słów, które niestety wciąż są aktualne, a ja chcę, byśmy się razem nad tym zastanowili – mówi Łukaszewicz.
To właśnie z rozwojem letniej sceny w Helu najpopularniejszy mieszkaniec tego miasta wiąże dalsze plany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.