Facebook Google+ Twitter

Olimpiada dzieci, które wygrały z rakiem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-06 16:30

Ponad 250 młodych zawodników wzięło udział w Onko-Olimpiadzie, czyli w zawodach sportowych dla dzieci, które pokonały raka. Impreza odbyła się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń i organizator Onko-Olimpiady mówi, że w zawodach biorą udział dzieci i młodzież z ośrodków onkologicznych w Polsce i z zagranicy - z Węgier, Słowacji, Turcji, Ukrainy i Rosii.

Tomasz Osuch dodaje, że uczestnicy Onko-Olimpiady mogli się zmierzyć w wielu dyscyplinach sportu - pływaniu, tenisie stołowym, piłce nożnej, biegach, rzucie piłeczką palantową, pchnięciu kulą i skoku w dal.

Onko-Olimpiada to nie tylko okazja do sportowych zmagań. Według Gabrysi z Katowic grającej w ping-ponga, dla uczestników imprezy najważniejsze jest spotkanie z rówieśnikami, którzy przeżyli to samo.

Międzynarodowe Igrzyska Sportowe Onko-Olimpiada odbywają się już po raz drugi. Organizatorami zawodów są Fundacja Spełnionych Marzeń i Fundacja ORIMARI, które pomagają dzieciom z chorobami nowotworowymi. Patronat honorowy nad imprezą objęła małżonka prezydenta pani Maria Kaczyńska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.