Facebook Google+ Twitter

Olimpiada jest dla wszystkich!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-13 16:58

Informatyka to dziedzina korzystająca z dorobku wielu nauk ścisłych. Innowacyjna idea Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów pokazuje, jak skutecznie poruszać się wśród przedmiotów, takich jak matematyka i fizyka w oparciu o zadania z dziedziny informatyki.

 / Fot. Materiały organizatoraStowarzyszenie "Talent" wprowadziło do Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów rozwiązania, mające na celu połączenie elitarności z powszechnością. Nie tylko indywidualny, wybitny uczeń ma szansę pokazać swoje umiejętności. Zawody drużynowe uczą pracy w zespole, pozwalają na większe zaangażowanie dziewcząt i młodszych uczniów. Czteroosobowe grupy mają do dyspozycji dwa komputery, co zmusza zawodników do współpracy. Młodzi ludzie, zdani na siebie nawzajem szukają najlepszych, najskuteczniejszych rozwiązań i budują swój sukces w oparciu o wykorzystanie najmocniejszych stron każdej z osób w zespole.

Uczestnicy V Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów mieli możliwość bezpośredniego współzawodnictwa podczas drugiego etapu zawodów indywidualnych i drużynowych. W warunkach kontrolowanej samodzielności konkurowali na szczeblu wojewódzkim 28 marca
(zawody drużynowe) i 2 kwietnia (zawody indywidualne).
Dzięki wykorzystaniu edukacyjnej platformy internetowej uczestnicy z całej Polski mogli jednocześnie przystąpić do zmagań konkursowych.

Zadania, które rozwiązywała młodzież, dotyczyły wszystkich dziedzin nauk ścisłych, zwłaszcza matematyki i fizyki. Uczestnicy zawodów indywidualnych zmierzyli się z trzema problemami algorytmicznymi, przed drużynami natomiast postawiono cel rozwiązanie aż ośmiu zadań.

 / Fot. Materiału promocyjneNajlepsi uczestnicy i drużyny, które osiągnęły najwyższe wyniki w II etapie, zostaną zaproszone do udziału w zawodach finałowych, reprezentując swoje województwa. Młodzi adepci informatyki spotkają się w Gdyni już w maju.

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, przedsięwzięcie wspiera Miasto Gdynia i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, a także Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego. V Olimpiadę Informatyczna Gimnazjalistów realizuje Stowarzyszenie Talent.

Gala finałowa tegorocznej Olimpiady objęta została Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. V Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów objęta została patronatami honorowymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i Prezydenta Miasta Gdyni, a także patronatem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Komputer Świat, Wirtualna Polska i Wiadomości24.pl. Nagrody dla uczestników ufundują: Axciom oraz Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji: www.oig.edu.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.