Facebook Google+ Twitter

Olimpiada Logistyczna 2009

Ponad 500 uczniów z 99 szkół z całej Polski zakwalifikowało się do etapu okręgowego II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Wśród nich, znalazł się uczeń z Godzianowa. Od wielkiego finału dzieli go jeszcze jeden krok – test wyboru.

 / Fot. LogoO wejście do ostatecznej rozgrywki zawalczy już 10 grudnia. Na zwycięzców Olimpiady czekają zwolnienia z egzaminów zawodowych, indeksy Wyższej Szkoły Logistyki i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Do etapu szkolnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Godzianowie przystąpiło w sumie 12 uczniów. To oni 15 października musieli wykazać się znajomością takich zagadnień jak m.in.: transport morski, karnet TIR, zlecenie spedycyjne, czy konosament. W teście pojawiały się również pytania o to, co wykazuje najmniejszą terenochłonność w komunikacji miejskiej, o definicję zapasu zabezpieczającego oraz co oznacza FEFO i FIATA, a także jakie funkcje mają opakowania.

Do II etapu zakwalifikowały się osoby, które zdobyły co najmniej 30 punktów. Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Godzianowie nie mieli w tym roku szczęścia do pytań, ale trzech uczestników, którzy awansowali do II etapu, na pewno postara się dotrzeć do finału. Rywalizacja na kolejnym szczeblu odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi, który został wyznaczony przez organizatora na siedzibę okręgu nr 7.

Okręgów będzie razem jedenaście z siedzibą w: Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Elblągu, Sulechowie, Wrocławiu, Łodzi, Wieluniu, Sandomierzu, Oświęcimiu oraz Brzesku. W Łodzi uczniowie z Godzianowa staną do walki razem z innymi uczestnikami z części łódzkiego w sumie 75 osób.

W II etapie na uczestników Olimpiady czeka test wielokrotnego wyboru. Przystąpią do niego 10 grudnia, punktualnie o godzinie 11.00. Pytania z szeroko pojętej logistyki będą tym razem trudniejsze. Najlepsi uczniowie zakwalifikują się do finału, który odbędzie się 19 marca w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, organizatora przedsięwzięcia.

Na laureatów Olimpiady czekają nie tylko wartościowe nagrody rzeczowe, ale także zwolnienie z pisemnej części egzaminu z przygotowania zawodowego w zawodach technik logistyk i technik spedytor oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki. Wyróżniona zostanie również najlepsza szkoła.

Partnerami merytorycznymi Olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Przedsięwzięcie sponsorują firmy: Panopa Logistik Polska, Volkswagen Poznań, DPD Polska, Agrobex, DHL Express, L-systems, Elettric80, Kuehne+Nagel oraz Raben.

Patronat medialny objęły: Czasopismo „Logistyka”, „Polska Głos Wielkopolski” „Polska Gazeta Transportowa”, „Logistyka a jakość”, „Transport i Spedycja”, „Nowoczesny Magazyn”, Portal Logistyka.net.pl, Spedycje.pl, Forumtransportu.pl, transport.pl oraz Studentnews.pl.Ostatnie mecze w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata odbędą się w środę, 18 listopada i w nocy ze środy na czwartek. Zostanie rozegranych pięć rewanżowych spotkań, a także dojdzie do jednego meczu niespodziewanie, ponieważ Egipt i Algieria zakończyły fazę grupową z takim samym dorobkiem punktowym i bilansem bramek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.