Facebook Google+ Twitter

Olimpiada Młodzieży przyznana miastom Małopolski

Za kilka miesięcy czekają nas Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Lecz kilkanaście dni wcześniej, bo od 29 czerwca, przyjdzie rywalizować młodzieży w olimpiadzie, która zostanie w tym roku rozegrana na terenie miast Małopolski.

Będzie to już XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich i dzięki staraniom Gorlickiego Zapaśniczego Klubu Sportowego i Gorlickiego Klubu Piłki Siatkowej oraz burmistrza Gorlic, dwie konkurencje zostaną rozegrane w stolicy powiatu Gorlice.

Pierwsza z dyscyplin, którą jest zapaśnictwo, zostanie rozegrana na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji między 29 czerwca a 1 lipca. Wystartować ma około czterystu młodych sportowców. Niecały miesiąc później (21 -22 lipca), do stolicy Beskidu Niskiego, zawitają siatkarze i siatkarki plażowe, w liczbie około stu osób. Środki na organizację imprezy, przekaże Ministerstwo Sportu. Chodzi tu o 6 milionów złotych. Podczas Igrzysk zaprezentuje się około 9 tysięcy sportowców. Zawody mają rangę mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.