Facebook Google+ Twitter

Olimpiada Słubfurt - Gubien

Polsko - niemiecka olimpiada na pograniczu rozpocznie się za kilka dni. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Słubfurt, mające na celu integrację mieszkańców żyjących po obu stronach Odry.

Plakat Olimpiady / Fot. organizatorDla uczestników przygotowano wiele różnych konkurencji, a uroczyste otwarcie zaplanowane zostało na najbliższy piątek. Organizatorzy na potrzeby "olimpijskich" zmagań zaadaptowali byłe budynki straży granicznej na moście i przestrzeń pod samym mostem. – W programie przewidziano m.in. wydawanie specjalnych dowodów osobistych słubfurtczykom i gubienianinom, a także kontrole antydopingowe, zbiórkę krwi, rzut sztangą papierosów przez Odrę czy wyścigi po mieście – mówią organizatorzy.

Uroczyste otwarcie olimpiady odbędzie się o godzinie 22 w piątek, a imprezy każdego dnia będą się rozpoczynały od godziny 11. Impreza wpisuje się w obchody Święta Odry w Słubicach i Kolorowego Śledzia we Frankfurcie nad Odrą i potrwa do niedzieli. Podczas imprezy zaprezentują się lokalne zespoły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Daję plusa za zaangażowanie w tą sprawę. To bardzo ciekawe, więcej takich inicjatyw!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.