Facebook Google+ Twitter

Olimpiada w Londynie - zapłacą podatnicy, zarobią koncerny

Drobne i średnie przedsiębiorstwa nie mają czego szukać na olimpiadzie w Londynie. Nie wolno im nawet używać takich słów jak złoto i srebro.

Letnie igrzyska olimpijskie w Londynie będą kosztować brytyjskich podatników 9 miliardów funtów szterlingów. Premier Cameron obiecał im, że dochody z widowisk sportowych w ciągu najbliższych czterech lat przyniosą 13 miliardów. Jak łatwo obliczyć, zysk materialny Anglików, Walijczyków i Szkotów powinien wynieść 4 miliardy. Być może, ale czyje kieszenie napełnią te funty?

Już na samej tylko budowie obiektów olimpijskich oraz towarzyszącego im zaplecza firmy budowlane osiągnęły obrót w wysokości około 6 mld. Tyle tylko, że począwszy od przydzielania zamówień budowlanych Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) oraz Londyński Komitet Organizacyjny (LOCOC) ustawił warunki tak, aby drobni i średni przedsiębiorcy nie otrzymali nic więcej jak tylko okruchy z tortu. Ogółem udział małych i średnich przesiębiorstw w zamówieniach związanych z olimpiadą oblicza się na ok. 7 proc.

"W pewnej małej wiosce miejscowy wędliniarz wyłożył na trasie znicza olimpijskiego na sprzedaż swoje kiełbaski w kształcie kółek olimpijskich. Jednak LOCOC zabronił takich rzeczy i zmuszono go, aby się stamtąd zabrał." - poskarżył się korespondentowi największej niemieckiej rozgłośni radiowej Deutschlandfunk Pierre Williams, rzecznik Związku Drobnych Przedsiębiorców (Federation of Small Businesses) - czytamy w www.dradio.de

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Olbracht
  • Olbracht
  • 24.07.2012 18:21

Nie to co u nas.Zapłacili podatnicy, zarobiło kilku magików dzięki umowom skarbnika Po Drzewieckiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.