Facebook Google+ Twitter

Olimpiady Specjalne, czyli nie samym sportem...

Jak już informowaliśmy, w dniach 23-26 sierpnia 2014 roku w Bydgoszczy odbyły się X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy, w których brali z sukcesem udział zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Zawodniczka z Ostrowca Świętokrzyskiego, Milena Szwagierczak, dzięki Stowarzyszeniu Olimpiady Specjalne otrzymała nowe okulary. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSAZawodnicy Olimpiad Specjalnych z Klubu Olimpiad Specjalnych SZANSA, działającego przy Stowarzyszeniu SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim nie tylko zdobywali medale w swoich konkurencjach, ale również brali udział w programie "Zdrowi Sportowcy". Jego zadaniem jest stałe zwiększanie możliwości psychofizycznych sportowców do profesjonalnego trenowania i pełnego wysiłku podczas startów w zawodach. Głównym celem programu jest systematyczna ocena stanu zdrowia sportowców Olimpiad Specjalnych oraz przygotowanie specjalistów do przeprowadzania badań podczas regionalnych i narodowych zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne.

Dla zawodniczki SZANSY Mileny Szwagierczak dzięki programowi "Zdrowe Oczy" i odpowiedniej diagnozie występujących rodzajów zaburzeń wzroku i po doborze odpowiednich szkieł korekcyjnych i oprawek zostało złożone zamówienie na okulary. Remigiusz Woźniak, przewodniczący Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" przebywający w dniach 24 -26 października 2014 roku w Białobrzegach nad Zalewem Zegrzyńskim na Ogólnopolskim Szkoleniu z przepisów Olimpiad Specjalnych i organizacji zawodów Olimpiad Specjalnych odebrał gotowe nowe okulary, które zostały sfinansowane ze środków Olimpiad Specjalnych, a dokładniej przy wsparciu Essilor Polonia oraz Safilo i Oculus Polska.

Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Szansa w Ostrowcu Świętokrzyskim przekazał okulary Milenie Szwagierczak. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA- Cieszę się bardzo, że dzięki naszemu zaangażowaniu i co za tym idzie udziałowi w Olimpiadach Specjalnych nasza zawodniczka zyskała nie tylko fantastyczne wspomnienia z zawodów, ale także, a może przede wszystkim, została fachowo przebadana - powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Nasi zawodnicy w Bydgoszczy brali udział w następujących programach w ramach "Zdrowych Sportowców": Zdrowy Uśmiech, Zdrowy Słuch, Zdrowe Oczy, Sprawne Stopy, FUNfitness, Promocja zdrowia. Dzięki temu 30 października 2014 roku przekazaliśmy oficjalnie Milenie okulary.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.