Facebook Google+ Twitter

Olimpijsko-polonijne wiadomości dnia

Obserwacje Polonusa - ułatwienie dostępu publiczności do znicza olimpijskiego, wizyta rosyjskiego żaglowca, Popielec w wiosce olimpijskiej - to wszystko przeplatane zupełnie nie zimowymi widokami olimpijskiego Vancouver.

Znicz olimpijski / Fot. Michał RadoszewskiWiele ciekawych rzeczy dzieje się każdego olimpijskiego dnia w Vancouver. Nie sposób we wszystkim uczestniczyć. Aby się nie pogubić w relacji, przedstawię ją chronologicznie.

Swą przygodę z olimpijsko-polonijnym tematem rozpocząłem 17 lutego, wyjątkowo wcześnie - o czwartej rano. W Centrum Olimpijskim trafiłem na proces modernizacji ogrodzenia zabezpieczającego obszar, gdzie jest umiejscowiony znicz. Dotychczasowe rozwiązanie (betonowe bariery i wysokie ogrodzenie z drobnej siatki) nie pozwalało turystom na pamiątkowe zdjęcia. W wyniku prac modyfikacyjnych zmniejszono dystans dzielący znicz od ogrodzenia oraz wykonano w nim pas bez siatki, pozwalający fotografować obiekt bez przeszkód.

Między godz. 4 a 8 rano mogłem podziwiać sprawną realizację korzystnych zmian. Ujęcia vancouverskich obrazów zarówno w nocnym jak również we wczesnoporannym świetle są szczególnie urokliwe, zatem dołączyłem je również do fotorelacji. Następnie odwiedziłem Północny Vancouver, gdzie zacumował rosyjski jacht szkoleniowy "KRUZENSHTEN" Барк «Крузенштерн». Jego wizyta służy promocji następnych igrzysk zimowych w Soczi w 2014. W drodze powrotnej miałem przyjemność odwiedzić olimpijską siedzibę TVN i podziwiać wspaniałą, zupełnie nie zimową panoramę Vancouver. Była również sposobność do radowania się srebrnym medalem Justyny Kowalczyk.

Na zakończenie dnia, a to przecież Środa Popielcowa, w Centrum Ekumenicznym wioski olimpijskiej uczestniczyłem we Mszy Świętej. Była ona koncelebrowana przez biskupa Mariana Florczyka - Delegata Episkopatu Polski d/s Sportu, ks. Edwarda Pleń sbp - kapelana Polskiej Reprezentacji, oraz padre Antonio Lusek - kapelana Reprezentacji Włoch ( ojciec ks. Luska był polskim żołnierzem walczącym pod Monte Cassino ).

We Mszy Św. uczestniczyli: Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz z małżonką, Prezes PKOl Piotr Nurowski, Szef Polskiej Misji Olimpijskiej Kazimierz Kowalczyk, Konsul Generalny RP w Vancouver Krzysztof Czapla z małżonką Anną oraz zawodniczki i zawodnicy naszej reprezentacji. Fotorelacje ilustrujące te wydarzenia oraz szereg widoków olimpijskiego Vancouver znajdą Państwo w ostatnich albumach na stronie:

http://www.polonianewsmagazine.com/Photojournal_Olympics_2010.shtml
Michał Radoszewski Vancouver

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobry komentarz. Proszę o dalszy ciąg za zdjęciami, może nawet filmikiem.
Martwię się, że w porównaniu z innymi krajami, a nawet poparciem dla naszej gwiazdy Adama Małysza, to inne dyscypliny takie jak "snowboarding" traktowane są przez "Ministerstwo Sportu" po macoszemu.
Dyscyplina ta winna być rozpowszechniana wśród polskiej młodzieży.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.