Facebook Google+ Twitter

Oliver Stone nakręci thriller o Edwardzie Snowdenie. Zdjęcia rozpoczną się w przyszłym roku

Oliver Stone nakręci film o Edwardzie Snowdenie. Kandydatem do roli głównej jest znany z "Incepcji" Joseph Gordon-Levitt.

https://flic.kr/p/nzJtgo/ / Fot. padeluun/CC-BY- 2.0Oliver Stone zamierza nakręcić thriller o Edwardzie Snowdenie. W scenariuszu wykorzystane zostaną dwie książki: "The Snowden Files: The Inside Story Of The World&'s Most Wanted Man" Luke'a Hardinga i "Time Of The Octopus" Anatolija Kuczereny, rosyjskiego pełnomocnika Snowdena - podaje Dziennik.pl.

Film będzie zbudowany wokół wycieku dokumentów dotyczących inwigilacji prowadzonej przez amerykański i brytyjski wywiad oraz współpracy Snowdena z dziennikarzem "Guardiana", Glennem Greenwaldem. Według Olivera Stone'a ma to być obraz o człowieku "rzucającym wyzwanie orwellowskiej tyranii , która przybrała globalne rozmiary" - cytuje serwis rp.pl. Zdjęcia do filmu zaczną się na początku 2015 r.

Snowden był agentem Kremla?


Snowden ujawnił kilkaset tysięcy dokumentów. Dzięki niemu świat dowiedział się o programie szpiegowania internetu o nazwie PRISM. Amerykanin uciekł w 2013 r. do Rosji, gdzie uzyskał tymczasowy azyl.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.