Facebook Google+ Twitter

Oliver Stone zrobił wywiad z byłym prezydentem Ukrainy. Reżyser oskarża CIA o inspirowanie rozruchów na Majdanie

Znany amerykański reżyser Oliver Stone przeprowadził w stolicy Rosji wywiad z byłym prezydentem Ukrainy. Jego zdaniem media przedstawiają konflikt na Ukrainie w niewłaściwym świetle. Reżyser dostrzega w tegorocznych wydarzeniach na Majdanie inspirację CIA.

Oliver Stone (z prawej) z Michaelem Douglasem. / Fot. materiały prasoweOliver Stone poinformował o przeprowadzeniu wywiadu na swoim profilu na Facebooku. Rozmowa trwała 4 godziny. Będzie częścią anglojęzycznego filmu dokumentalnego kręconego przez Ukraińców.

Stone podkreśla, że Wiktor Janukowicz miał mandat do rządzenia Ukrainą i niespodziewanie został go pozbawiony 22 lutego. O wydarzeniach na kijowskim Majdanie reżyser mówi w kategoriach agitacji "osób z zewnątrz". Używa wręcz stwierdzenia o "odciskach palców CIA".

Idąc za ciosem filmowiec stwierdza, że postrzeganie masakry na Majdanie przez zachodnie media jest niewłaściwe. Mają one przedstawiać te wydarzenia, jako efekt działania "niestabilnego i brutalnego prorosyjskiego rządu Janukowycza". Stone dodaje, że Zachodowi nie zależy na prawdzie i mówi o "surrealistycznej, perwersyjne historii, do której doszło ponownie, podobnie jak przed kampanią antyiracką Busha".

Czytaj także: Wilk z Wall Street najczęściej ściąganym nielegalnie filmem 2014 roku


Oliver Stone, twórca takich oscarowych hitów, jak "Urodzony 4 lipca", "Pluton", "Midnight Express" czy filmów "Salwador", "Wall Street", "JFK" i "Urodzeni mordercy" znany jest od dawna ze swych radykalnych poglądów. Reżyser wygłosił niedawno w rosyjskiej telewizji pogląd, że "Polska dokonała inwazji na Rosję podczas krwawej wojny domowej, odwracając się tym samym do Rewolucji z 1917 roku" - cytuje Gazeta.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.