Facebook Google+ Twitter

Oliwa. Pomorzanie będą zdrowsi

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-09 08:35

Z udziałem najwybitniejszych na Pomorzu reprezentantów nauk medycznych oraz naukowców i praktyków z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu odbyła się w oliwskiej uczelni narada programowa, która ma doprowadzić do powołania Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Tomasz Zdrojewski i rektor AWFiS Tadeusz Huciński / Fot. mat. promocyjneObradom przewodniczyli, doradca prezydenta RP ds. zdrowia Tomasz Zdrojewski i rektor AWFiS profesor Tadeusz Huciński. Ukierunkowany na osoby starsze uniwersytet oferował będzie mieszkańcom Pomorza bardzo szeroki zakres działań pro zdrowotnych i prewencyjnych oraz zachęcał ich do podejmowania wielu różnych form aktywności ruchowej, a także prowadził własne badania naukowe w tym zakresie.

Środki na te szczytne cele pochodzić będą z różnych źródeł, głównie od sponsorów i firm prywatnych, ukierunkowanych na osoby starsze programów unijnych oraz samych studentów. Koordynatorem programu został dr Hubert Lewandowski.

Uczestnicy zebrania powołali Radę Programową, która w najbliższym czasie ma opracować szczegółowe założenia projektu. Następne spotkanie wyznaczono za cztery tygodnie. Rektor Huciński nakreślił kalendarz działań, mających jeszcze w październiku tego roku doprowadzić do
powołania Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który funkcjonował będzie w oparciu o kadrę naukowo-dydaktyczną Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.