Facebook Google+ Twitter

Olsztyn: 37-letni mężczyna był zakażony wirusem A/H1N1

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-14 12:10

37-letni mieszkaniec Pucka, który zmarł w szpitalu zakaźnym w Gdańsku, był zarażony wirusem grypy typu A/H1N1. Potwierdziły to powtórne testy laboratoryjne, przeprowadzone w specjalistycznym laboratorium w Olsztynie.

Wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko nie chciał wypowiadać się o przyczynach zgonu mężczyzny. Ostateczne rozpoznanie będzie należało do lekarza, który prowadził pacjenta. To on zna historię choroby 37-latka i wszystkie jej objawy.

Jerzy Karpiński lekarz wojewódzki w Gdańsku poinformował, że chory był obciążony dodatkowymi schorzeniami. Jedno z nich spowodowało obniżoną odporność, co wywołało u niego tak gwałtowny przebieg grypy.

Rodzina zmarłego, jego współpracownicy z Agencji Mienia Wojskowego oraz pracownicy szpitali w Pucku i Gdańsku zostali objęci nadzorem epidemiologicznym. Karpiński zapowiedział, że takie działania będą kontynuowane: Jego zdaniem, dopiero wyniki sekcji zwłok określą ostateczną przyczynę śmierci mężczyzny.

Obecność wirusa A/H1N1 wykazały u chorego już wstępne testy. Mężczyzna trafił do szpitala zakaźnego w Gdańsku w czwartek po południu. Jego stan w ciągu 24 godzin drastycznie się pogorszył. Był na oddziale intensywnej opieki medycznej, gdzie zmarł wczoraj po południu. Bezpośrednią przyczyną śmierci była ostra niewydolność oddechowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.