Facebook Google+ Twitter

Olsztyn. Grudzień i styczeń w Teatrze Lalek

Widzowie Teatru Lalek będą mogli przenieść się w świat baśni (z takimi propozycjami, jak "Pinokio" czy "Słowik") oraz poczuć klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia (wraz z "Dzisiaj w Betlejem" i "Opowieścią wigilijną").

1, 2, 4, 10, 16, 18 grudnia oraz 12, 13, 21, 22, 28, 31 stycznia, można będzie przenieść się za sprawą Teatru Lalek do dalekich Chin, by poznać dzieje maleńkiego słowika, zachwycającego tamtejszych mieszkańców swoim śpiewem. "Słowik" (bo tak brzmi tytuł spektaklu) to wzruszająca opowieść, ukazująca wartości takie, jak wierność, skromność, wielkoduszność, wdzięczność i współczucie, które powinny tkwić w sercu każdego człowieka. Obok tego spektaklu nie można przejść obojętnie.

Kolejne przestawienie Teatru Lalek, skierowana jest do młodszych odbiorców. "Tygrys Pietrek" to mały drapieżnik, który boi się dosłownie wszystkiego. Nadchodzi jednak czas, kiedy Pietrek musi pokonać swój lęk i strach. Wyrusza nocą po doktora, by ratować życie najbliższej osoby - ciężko chorej mamy. Na ten spektakl (godny uwagi), rodzice będą mogli zabrać swoje pociechy od 3 do 9 grudnia.

Dwa następne przedstawienia, przeniosą widzów w bożonarodzeniowy klimat. Pierwsze z nich "Dzisiaj w Betlejem", będzie można zobaczyć od 11 do 15 grudnia oraz 4, 5 i 8 stycznia. Poza m.in. scenami pasterskimi, pokłonem Trzech Króli i adoracją Dzieciątka, będzie można usłyszeć kolędy, które obecnie są już mało znane. Drugim spektaklem, na który będzie można się wybrać od 17 do 22 grudnia i 7, 10, 11, jest z pewnością znana każdemu "Opowieść wigilijna". Głównego bohatera, Scrooge'a, nawiedzają w noc wigilijną duchy, ukazujące kolejno jego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. To wzruszająca opowieść, która pokazuje, jak egoistyczny Scrooge, zmienia się po tej pamiętnej nocy nie do poznania...

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

i znow gracie Tygrysa Pietrka powodzenia lalkarzom wspanialym ludziom bliskim mi szczegolnie
w Olsztynie Czerwony Kapturek .ostania sztuka w ktorej bylam Szewczyk Dratewka w pierwszej wesji,druga brala udzial w Telewizyjnym konkursie i chyba wygrala ale to byl rok 87 i ja mieszkalam juz w Niemczech pozdrawiam tych ktorzy mnie jeszcze pamietaja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.