Facebook Google+ Twitter

Olsztyn. Powrót tramwajów na ulice miasta

Jak informuje serwis www.olsztyn.eu, 19 sierpnia,po południu dla mieszkańców Olsztyna i wszystkich zainteresowanych rusza specjalny serwis czatowy, dotyczący modernizacji zbiorowego transportu miejskiego w Olsztynie. Na pytania dotyczące projektu odpowiadać będzie prezydent miasta Piotr Grzymowicz.

Na stronie internetowej www.czat.olsztyn.eu w godzinach od 17 do 19 w czwartek, 19 sierpnia 2010 r. Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna odpowie na pytania dotyczące powrotu tramwajów na ulice miasta.

Projekt jest realizowany w celu ulepszenia komunikacji miejskiej, która powinna się stać systemem zintegrowanym: budowa linii tramwajowych będzie łączona z powstaniem nowych pasów autobusowych i modernizacją przystanków, również pojawi się system informacji pasażerskiej i biletu elektronicznego, a nowe ulice, jak np. Obiegowa, zostaną zmodernizowane i wybudowane.

Głównym celem projektu jest stworzenie linii tramwajowych o nowoczesnych, przyjaznych środowisku pojazdach, które usprawnią funkcjonowanie transportu zbiorowego w Olsztynie, zmniejszą zatłoczenie, poprawią płynność pojazdów na drogach i, co najważniejsze dla pasażerów, zmniejszą czas podróży.


Więcej na temat inwestycji można się dowiedzieć na stronie www.tramwaje.olsztyn.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobra wiadomość:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.