Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10287 miejsce

Olsztyn. Prezydent zdymisjonuje trzech dyrektorów

Prezydent miasta, Piotr Grzymowicz, zapowiedział wczoraj po południu rozstanie z trzema dyrektorami: Włodzimierzem Popiołkiem, Maciejem Rytczakiem oraz Pawłem Jaszczukiem.

Trzech zmian w jednym czasie nie spodziewał się chyba nikt. Jak można przeczytać w dzisiejszym numerze "Gazety Olsztyńskiej", ze swoich dotychczasowych stanowisk odchodzą: Paweł Jaszczuk (sprawujący przez 10 lat funkcję dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, a związany z MZDiM przez 19 lat), Maciej Rytczak (który przed 2 lata był dyrektorem wydziału kultury, promocji i turystyki Urzędu Miasta) oraz Włodzimierz Popiołek (sprawujący funkcję dyrektora Zarządu Komunikacji Miejskiej przez niecały rok.

Spośród trzech dyrektorów tylko Włodzimierza Popiołka zwolniono z pracy. "Nie można negować wszystkiego, co pan Popiołek zrobił, ale nie da się ukryć, że nasze oczekiwania były o wiele większe" - skomentował prezydent Olsztyna, o czym można przeczytać w "Gazecie Olsztyńskiej".

Paweł Jaszczuk wydał krótkie oświadczenie, w którym napisał, że dymisję rozważył dokładnie. Piotr Grzymowicz zapowiada, że Jaszczuk najprawdopodobniej obejmie stanowisko w miejskiej komórce pilotującej projekty.

Maciejowi Rytczakowi prezydent miasta także zaproponował inne stanowisko. Rytczak poinformował, że propozycji nie przyjmie, a z Urzędem Miasta chce rozstać się za porozumieniem stron.

Póki co, stanowiska dotychczasowych dyrektorów przejmą Karol Więckowski (za Jaszczuka), Gabriela Konarzewska (za Rytczaka) i Agnieszka Bieszczad (za Popiołka). O tym, kto zastąpi miejsca dotychczasowych dyrektorów, będzie można przekonać się dopiero po Nowym Roku. Piotr Grzymowicz chce zadbać o to, by wszystko przebiegło szybko i sprawnie.

Źródło: "Gazeta Olsztyńska" (nr 281, 3-4.12.2011r., s. 3.)Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.