Facebook Google+ Twitter

Olsztyn: Trwa druga tura przedterminowych wyborów prezydenta miasta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-01 08:31

W Olsztynie rozpoczęła się druga, decydująca tura przedterminowych wyborów prezydenta miasta. O prezydencki fotel walczą: kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego Piotr Grzymowicz oraz Krzysztof Krukowski, popierany przez Platformę Obywatelską.

Zostali wyłonieni z grupy sześciu kandydatów w pierwszej turze, 15 stycznia. Drugą turę zarządzono, bo podczas pierwszej nikt nie zdobył ponad połowy głosów. Dziś do wyboru wystarczy większość.

Według ostatnich sondaży szanse obu kandydatów są wyrównane, gdyż żaden nie uzyskał zdecydowanej przewagi, która mogłaby zapewnić zwycięstwo. Wynik dzisiejszego głosowania będzie więc zależał od decyzji osób niezdecydowanych, którzy - jeśli wierzyć ankietom - stanowią około 20% mieszkańców Olsztyna. Analiza wyników styczniowej tury wskazuje, że Grzymowicz ma więcej zwolenników wśród ludzi w średnim wieku i kobiet. Na Krukowskiego chętniej głosowali ludzie zupełnie młodzi, oraz starsi - głównie mężczyźni.

Lokale wyborcze są w tych samych miejscach, co w czasie pierwszej tury. Będą czynne do 20.00. Osoby niepełnosprawne, które chcą wziąć udział w głosowaniu mogą skorzystać z samochodu, przystosowanego do przewożenia inwalidów.

Do momentu zamknięcia lokali w mieście obowiązuje cisza wyborcza.

O przedterminowych wyborach zdecydowali mieszkańcy, którzy w listopadowym referendum odwołali prezydenta Czesława Małkowskiego, oskarżanego o gwałt i molestowanie urzędniczek. Nowy prezydent
zostanie wybrany na półtora roku, bo tyle pozostało do końca kadencji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.