Facebook Google+ Twitter

Olsztyn: Zadośćuczynienie dla policjantów od sprawy Olewnika

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-04 19:18

Po siedem tysięcy złotych otrzymają dwaj policjanci, prowadzący śledztwo w sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.

W ubiegłym roku prokuratura okręgowa w Olsztynie wydała nakaz zatrzymania trzech policjantów: szefa grupy operacyjnej z Radomia Remigiusza M i dwóch policjantów miejskiej komendy policji w Płocku Macieja L i Henryka S.

Postawiono im zarzuty utrudniania śledztwa i niedopełnienia obowiązków. Jednak sąd rejonowy, a potem okręgowy nie uwzględnił ich. Obrońcy Remigiusza M., i Macieja L, złożyli zażalenia na niesłuszne zatrzymanie, domagając się kwoty 50-ciu tysięcy zadośćuczynienia. Sąd uznał zażalenie, jednak w obu przypadkach obniżył kwotę do siedmiu tysięcy złotych.

Zdaniem mecenas Jolanty Turczynowicz-Kieryłło - policjantom nie chodziło o pieniądze a o pokazanie problemu. - Uważamy, że nie można zatrzymywać ludzi instrumentalnie, nie może prokuratura być w rękach kogokolwiek. Ona musi po prostu zatrzymywać tylko wtedy gdy jest to niezbędne, inaczej robi się krzywdę ludziom - powiedziała mecenas Turczynowicz-Kieryłło.

Według Remigiusza M., szefa grupy operacyjnej w Radomiu, obecnie na emeryturze, komuś bardzo zależało na ich zatrzymaniu. Wyroki są nieprawomocne, obu stronom przysługuje prawo do apelacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.