Facebook Google+ Twitter

Olsztyn. Zaproszenie na trójwymiarową wystawę "Mazury Cud Natury"

Obok tej wystawy nie da się przejść obojętnie. Przyciąga nie tylko pięknymi, mazurskimi krajobrazami, ale i obrazem w trójwymiarze. Tę niezwykłą ekspozycję można będzie oglądać w Olsztynie do 24 listopada.

Mazury nie dostały się co prawda do szczęśliwej siódemki najpiękniejszych miejsc na świecie, ale miana cudu natury - mimo wszystko - nie można im odebrać. Oprócz Mazur, warto wybrać się również do Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Do 24 listopada można tam bowiem podziwiać wystawę "Mazury Cud Natury" (i to w trójwymiarze!), zorganizowaną przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wystawa obejmuje 11 fotografii. Jej autorami są: Ryszard Czerwiński, Andrzej Stachurski, Mieczysław Wieliczko oraz Wojciech Wójcik. Opracowaniem graficznym zajął się Mateusz Obarek. Zdjęcia ukazują cudowne mazurskie krajobrazy z różnych ujęć - zupełnie inaczej, niż postrzegamy je na co dzień. Uzmysławiają jeszcze bardziej, jak niezwykle urokliwe są te tereny. Nie musimy wyjeżdżać za granicę, by napawać się pięknem otaczającej zewsząd natury. Po co nam Holandia, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Francja, Finlandia, Meksyk, Tanzania, Amazonia, Australia czy Alaska, skoro mamy tak blisko bajeczne Mazury!

Ekspozycja zachęca do tego, by zacząć głębiej poznawać Mazury, odkrywać je na nowo - świeżym spojrzeniem. Warto wybrać się do Rapy i zobaczyć grobowiec rodzinny pruskiego rodu baronów von Fahrenheid, odwiedzić mosty w Stańczykach albo po prostu wybrać się na długi spacer i pozachwycać się cudownymi jeziorami, łąkami, lasami i bogatą roślinnością. Mnie olsztyńska wystawa przekonała do tego, by zabawić się w odkrywanie wszystkiego, co było mi do tej pory jeszcze na Mazurach nieznane.

Warto skorzystać i wybrać się do Galerii Stary Ratusz WBP (ul. Stare Miasto 33). Wystawa jest naprawdę interesująca. Dodatkową atrakcją jest to, że fotografie można oglądać w 3D. To idealna propozycja także dla dzieci.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.