Facebook Google+ Twitter

Olsztynie, wstydź się! Zapominasz o historii...

Podczas uroczystych obchodów 64. rocznicy Powstania Warszawskiego, nie popisali się włodarze Olsztyna. Najpierw zapomniano o syrenie, która miała upamiętnić godzinę wybuchu walk, zaś przy składaniu wiązanek pod powstańczym pomnikiem nie wymieniono najważniejszych ludzi - kombatantów Powstania Warszawskiego.

1 z 6 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Przemówienie pod pomnikiem Małego Powstańca. Przemawiał wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, który wcześniej zwrócił się do władz samorządowych z prośbą o włączenie syren alarmowych o godz. 17. Fot. Joanna Balsamowska
Przemówienie pod pomnikiem Małego Powstańca. Przemawiał wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, który wcześniej zwrócił się do władz samorządowych z prośbą o włączenie syren alarmowych o godz. 17. Fot. Joanna Balsamowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

miałem wypomnieć ten sam błąd co Milan :)) Zapytam tylko niewinie, a są jacyś inni włodarze Olsztyna? :)))))) minusa nie stawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

" olsztyńscy włodarze Olsztyna " - klasyczne masło maślane. Właściwie należałby się minus.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.08.2008 11:06

Powstanie Warszawskie jest ważnym momentem w historii Polski, ale jest wyolbrzymiane jeśli chodzi o obchody. Ma ona na pewno wielkie znaczenie dla Warszawiaków, ale powiedzmy sobie szczerze: czy Warszawiacy obchodzą rocznicę np. Powstania Wielkopolskiego? Jedynego powstania, które było zwycięskie. Moim zdaniem obrona Głogowa w 1109r. miała większe znaczenie historyczne, polityczne i wojskowe, niż Powstanie Warszawskie, które było niewypałem z uwagi na brak politycznego przygotowania. Te sporadyczne zrzuty alianckie wskazywały, że przywódcy aliantów nie chcieli działać przeciwko Stalinowi, a ten miał swoje plany odnośnie Polski.
Mówiąc ogólnie, to nie jestem zwolennikiem wielkich uroczystości związanych z klęskami narodowymi. Powinny one być obchodzone w wielkiej ciszy i w skupieniu, a nie z tak wielkim rozmachem.Szczególnie nie popieram włączania syren w mieście w czasie wielkiego ruchu, to zawsze może spowodować nie tylko korki uliczne, ale i wypadki - pamiętać bowiem trzeba, że w okresie wakacyjnym w Olsztynie przebywa wiele turystów zagranicznych, którzy o Powstaniu Warszawskim nic nie słyszeli.
Jeśli jednak znaleźli się organizatorzy smutnego święta, to powinno ono być zorganizowane w taki sposób, aby nie pominąć najważniejszych osób, które przybyły na tą uroczystość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to wielki wstyd dla organizatora, tylko kto był organizatorem tych obchodów, bo w materiale nic o tym nie ma?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krytyka nieudolności włodarzy miasta jest dla mnie zrozumiała, ale tutuł brzmi dziwnie.
Czemu miasto ma się wstydzić za nieumiejętnych organizatorów?

Tak naprawdę Olsztyn wcale nie musi obchodzić rocznicy akurat tego powstania. No tylko skoro postanowiono ją obejść i miało to mieć jakiś oficjalny charakter, to faktycznie wyszło kiepsko.

Jeśli rzeczywiście przyjechali tam powstańcy, to wymienianie VIP-ów z pominięciem powstańców musiało zabrzmieć żenująco. Brak syren, które były zaplanowane... cóż, strach się bać co się stanie, jak trzeba ich będzie użyć awaryjnie. Czyli problemem jest raczej to, że jak już organizować w zasadzie cokolwiek, to z sensem, a nie bezmyślnie i tak, żeby plan imprezy nie rozpadał się w trakcie w drobny mak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.